Ahmet Kaya Kimdir?

277 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Şarkıcı Ahmet Kaya 28 Ekim 1957 yılında dünyaya gelmiş olan ve Malatya doğumludur. Babası Adıyaman’lı, Annesi ise Erzurum’ludur. Dolayısıyla kürt kökenli bir aileden gelmektedir. Babası iş için Malatya’ya yerleşmiş  ve bu nedenle Ahmet Kaya Malatya’da dünyaya gelmiştir. Ailede bulunan 5 çocuktan biri olan Ahmet Kaya 2000 yılında “Hoşçakalın Gözüm” adlı albümünü yaparken  Paris’te vefat etmiştir. Albüm kayıtları için bulunduğu Paris’te ölen Ahmet Kaya’nın mezarıda Paris’te bulunmaktadır. Mezarına 30 bin kişiyle defnedilmiştir.

Kürt halkının sorunlarını dile getirmekten geri durmayan Ahmet Kaya Gelibolu’da askerlik yapmaktaydı. Bu sırada orkestra çalışmaları yapmıştır. Ahmet Kaya askerliğini bitirir bitirmez, Emine Kaya’yla evlenerek bir kız çocuğu sahibi olmuştur. İşsiz kaldığı dönemdeki ekonomik zorluklar nedeniyle eşinin kendisinden ayrılması sonucu Ahmet Kaya çıkardığı albümün adını “Ağlama Bebeğim” koyarak kızı için albüm çıkarmıştır. Birkaç yıl geçmeden “Acılara Tutunmak” adında yeni bir albüm çıkararak piyasaya dahil olmaktadır. Ahmet Kaya tekrar mutluluğu yakalamak üzere Gülten Hayaloğlu’yla hayatını birleştirmiştir. “Şafak Türküsü” Gülten Hayaloğlu’nunda yardımıyla Ahmet Kaya tarafından seslendirilerek tüm mahkumların ve kürt kesimin sesi olmayı başarır.

Ahmet Kaya’nın en güzel şarkılarını arayıpta bulamayanlar için tüm şarkılarını tek bir linkte bulabileceğiniz Ahmet Kaya Tüm Şarkıların indir adresinden kolaylıkla indirebilirsiniz. Ayrıca en çok sevilen şarkılarından biri olan Nereden Bileceksiniz Ahmet Kaya indir bağlantısından indirerek dinleyebilirsiniz.

Kaynak: https://enyenimp3indir.net/

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık