E-Sigara Markaları Onayı Alıyor

283 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Elektronik sigara dünyanın her yerinde uzun zamandır kullanılan bir sigaradır. Riskleri, faydaları hala tartışma konusu olsa da genel itibariyle geleneksel tütün ürünlerinden daha az riske sahip olduğu bilinmektedir. Elbette hiçbir tütün grubu ya da bağımlılık yapan madde kimse tarafından tavsiye edilmez. Ancak bilinmesi gereken elektronik sigaranın normal tütün ürünlerinden daha az riske sahip olduğudur. Yapılan tüm araştırmalar bu bilginin doğruluğunu savunur.

Bu nedenle ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) Bu konuda bazı çalışmalar yürüterek birtakım e-sigara markalarına onay vermiştir. Bu karar günümüzde hala tartışılmaya devam etse de tamamen gençlerin Sigaradan uzak durması amacıyla alınmış bir karardır. Ayrıca böyle bir resmi kararın geri dönülmez bir karar olmadığını yine ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA)  vurgulamıştır. Sigara içmeyen ya da tütün ürünü kullanmayan kimselerin onaylı e sigara markalarına talebinin artması durumunda bu karardan vazgeçileceği dile getirilmiştir.

ABD Gıda Ve İlaç Dairesi (FDA) E-Sigaraya Tamamen Onay Verdi Mi?

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) Tarafından alınan Bu karar pek çok kişi için hayal kırıklığı yarattı. Ancak iyi Sigarada bulunan likitin ciddi bir denetim altında bulunması bir zorunluluk haline gelmişti. FDA tarafından alınan bu karar aslında likit sıvılar için bir düzenlemedir.

Sigara içme yaşının tüm dünyada oldukça aşağılara düşmesi nedeniyle bu tarz tedbirlerin alınması toplum sağlığı açısından belki de faydalı olacaktır. Elektronik sigara için kullanılan likit sıvıların sağlıklı olduğuna dair ya da az sağlıklı olduğuna dair kesin bir kanıt yoktur. Bu nedenle FDA Bazı markaları onay vererek En azından sıvıların denetimini sağlayacaktır.

FDA, E-Sigaraları İlk Kez Onayladı

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından verilen bu olay pek çok kişide şaşkınlık yarattı. Ancak bu gerekli bir düzenleme işlemiydi.  Amaç buradan üreticiyi ya da bunu pazarlığını korumak değil amaç elektronik sigara üretiminin ve bunların pazarlanmasını denetim altına almaktı.  Konu ile ilgili FDA kendi web sitesinde bu kararı ilişkin detaylara açıklayarak halkada bir bilgilendirme yapmıştır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık