E2 Vizesi Kaç Yıllık?

227 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

E2 yatırımcı vizesi Amerika Birleşik Devletleri’nin ticaret antlaşması imzaladığı ülkelerdeki yatırımcılar için bir vize türüdür. E2 vizesi girişimciler, yatırımcılar ve ABD’de bir yatırım ile iş veya ticaret yapacak kişiler için göçmen olmayan vize türündedir. E2 vizesi göçmen olmayan vizeler statüsünde olduğundan geçicidir, yani Greencard için herhangi bir hak veya kolaylık sağlamaz.

E2 vizesi için uygunluk bakımından uzun bir liste ve pek çok gereksinim olmasına karşın, bu standartlar büyük oranda Başkonsolosluk personelinin inisiyatifine ve taktir yetkisine bağlıdır. Bununla beraber bazı durumlarda tüm belgeleri ve listedeki tüm gereksinimleri sağlasanız dahi vize için kabul edilmeyebilirsiniz.

ABD E2 yatırımcı vizesi kalıcı bir vize değildir. Vize belirli süreler ile geçerliliğini kaybeder. Eğer Amerika Birleşik Devletleri’nde kalmaya devam etmek istiyorsanız ve hala gerekli şartları karşılıyorsanız belirli sürelerde vizenizi yenilemeniz gerekir. Vizenizi şartları sağlamanız halinde sınırsız olarak yenileyebilirsiniz.  E2 vizesi Amerika Birleşik Devletleri’nde beş yıl geçerliliğe sahiptir. Bu beş yılın sonunda hala ABD’de kalmaya devam etmek istiyorsanız vizenizi yenilemeniz gerekmektedir. Yatırımcı, vize şartlarını karşıladığı sürece E2 vizesini sınırsız sayıda yenileyebilir.

E2 vizesi türünün belge toplama, yasal hazırlık ve başkonsolosluk işlemleri de dahil olma üzere veya statü değişikliği de dahil olmak üzre toplamda üç ana adımı bulunmaktadır. Bu adımların tamamlanması ile beş yıllık vize alabilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri E2 vizesi hakkında diğer tüm merak ettiklerinizi öğrenmek için Amerikarehberi.com’u buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -