Abd’liler Doğal Nefes Almak için Ona Geliyor

561 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Uluslararası Nefes Koçluğu Federasyonu Kurucu Başkanı, Nefes Uzmanı ve Yazar Nevşah F. Karamehmet, New York’ta verdiği “Miracle-Mucize” adlı seminerlerle ABD’lilere doğal nefes almanın önemini öğretiyor. “The Power of Breathe/Nefesin Gücü” adlı kitabı için bir de imza günü düzenleyen Karamehmet, ödüllü gazetecilere işin sırrını anlattı.

Uluslararası Nefes Koçluğu Federasyonu Kurucu Başkanı, Nefes Uzmanı ve Yazar Nevşah F. Karamehmet, bir süredir çalışmalarını New York’ta sürdürüyor ve ABD’lilerden, özellikle de basından büyük ilgi görüyor. New York’ta “Miracle-Mucize” kurslarını düzenleyen Karamehmet, “The Power of Breathe/Nefesin Gücü” adlı kitabı için düzenlenen imza gününde de takipçileriyle buluştu. Dünyaca ünlü, Pulitzer ödüllü New York Times muhabiri Emily Steel’la Wall Street Journal’in binasında yaptığı söyleşide işinin sırlarını anlatan Nevşah F. Karamehmet, Emmy ödüllü TV muhabiri Carol Jenkins ve zihin okuyan Fortune 500 firmalarının üst düzey yetkililerine danışmanlık yapan Gerard Senehi’yle de yakından sohbet edip kitabını hediye etme fırsatı buldu. Epoch Times’da son derece ilgi çekici bir makalesi yayınlanan Nefes Koçu Karamehmet, bu sayede 8 milyon kişiye de ulaştı!

“Nefes eğitmenliği” sisteminin kurucusu ve dünya çapındaki üç-dört eğitmeninden biri olan, Amerikadaki Breathing Science School’un üyesi Nevşah F. Karamehmet, Epoch Times’da yayınlanan makalesinde doğal nefes almanın neden önemli olduğunu bütün açıklığıyla anlattı. Karamehmet’in makalesi şöyle:

“Pek çoğumuz diyetin sağlığımızı etkilediğini biliyor. Sağlığımızı etkileyen bir şey daha var ki o da yemenin ve içmenin ötesinde; aldığımız hava ve nefes… Çoğu zaman gerektiği gibi nefes almıyoruz. Nefes almak davranışsal bir alışkanlık iken maalesef fonksiyonel olarak bozulmuş bir alışkanlık da olabiliyor. Yanlış nefes almak yüzünden çoğu zaman olması gerektiği miktarda oksijen alamıyoruz. Doğru nefes bedeni ve ruhu besliyor. Doğru nefes tekniğini öğrenmek üretkenliğimizi ve konsantrasyonumuzu artırmada kulağa basit ve emin bir yol olarak gözüküyor ama tek bir teknik yeterli değil. Tek bir tekniğe bağlanmak doğru bir alışkanlık sayılmıyor; hatta bazı teknikler insanları hasta edebiliyor. ‘Nefes doğal olmalı ve manipüle edilmemeli.’

İnsanlar fizyolojik ve psikolojik olarak farklılıklar gösterdiği için herkese uyan tek bir nefes de bulunmuyor! Kimileri için dakikada alınan altı nefes normal iken aynı nefes bir diğer kişiyi hypocapnia’ya sokup, vücuttaki karbondioksit düzeyini düşürebiliyor.”

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık