Ay Burcunun Etkileri Nelerdir?

511 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Doğum haritasında kişiyi etkileyen en önemli astrolojik durumlardan biri ay burcudur. Ay burcu, doğduğunuz günde ayın bulunduğu konumdur. Güneş burcu, ay burcuna nazaran daha az bilgi verir. Peki, ay burcu neden önemlidir? Güzel Perde ekibi olarak sizler için ay burcunun önemini ve etkilerini araştırdık.

Ay burcu nedir?

Hemen herkes güneş burcu ve yükselen burç hakkında fikir sahibidir. Güneş burcu, kişinin karakteri hakkında bilgi verir; yükselen burç kişinin kendini dış dünyaya yansıttığı yüzüdür. Ay burcu ise yükselen burcun aksine, kişinin iç dünyasında yaşadıkları, duyguları, endişeleri, üzüntüleri hakkında bizi aydınlatır. Bunların yanı sıra, geçmişini, bilinçaltını, hayal gücünü, duygusal tepkilerini, sağlığını, hormonlarını anlatır.

Ay burcu Koç

Ay Koç burcunda kendini gösterdiğinde kişiye biraz huzursuzluk verebilir. Olaylara karşı ilk tepkiniz stresli ve sinirlidir. Hayatı bir savaş alanı gibi görüyorsunuz ve bu iç dünyanızla her daim rekabet halinde olmanıza neden oluyor. Başkalarının tavsiyelerini dinliyormuş gibi yapıp yine kendi bildiğinizi yapmaktan hoşlanıyorsunuz. Sabır size çok uzak bir kelime. Siz aceleci, inatçı ve değişken bir ruh haline sahipsiniz. Zihniniz daima bir şeylerle meşgul. Sabırsız ve meraklı oluşunuz, sizi olaylarda öncülük etmeye ve türlü türlü deneyimlere yaşamaya itiyor.

Ay burcu Boğa

Ay burcunuz Boğa’ysa, tutarlı, huzurlu ve sakin bir yapınız vardır. Duygusal anlamda dengeyi sağlamışsınız. Kavgayla, patırtıyla, gürültüyle işiniz olmaz. Tek olumsuz yanınız, inatçılığınız olabilir. Soyut güzelliklerden çok somut güzelliklere ilgi duyuyorsunuz. Dokunabildiğiniz ve hissedebildiğiniz şeyler sizin için daha değerli. Örneğin, güzel yemekler, güzel içecekler, rahat bir yatak, sevdiğiniz insanın yumuşacık teni… Fiziksel teması seviyorsunuz. Sadakat ve sahiplenme sizin değer verdiğiniz özellikler. Sahiplenme işini biraz abarttığınızda birtakım krizler yaşıyor olabilirsiniz. Bu durum, tutucu yönünüzü açığa çıkarır. Toprakla ve bahçeyle uğraşmayı çok seviyorsunuz. Bu da sizin sakin ve uyumlu biri olduğunuzu gösteriyor.

boga-burcu-yorumlari

Ay burcu İkizler

Ay burcu İkizler olanlar, huzursuz, muzip ve değişken yapılarını Ay’a yansıttıkları için kendilerini iyi hissetmeyebilirsiniz. Ay burcunuz İkizler ise çok hareketlisiniz. Enerjiniz çok değişkendir. Olaylara karşı ilk tepkiniz soru sormak olur. Araştırmayı, okumayı ve konuşmayı seviyorsunuz. Genelde mantığınızla hareket ettiğiniz için, çevrenizdekilere yardım etmekten ve onların problemlerini çözmekten hoşlanırsınız. Siz iyi bir dinleyici değil, iyi bir konuşmacısınız. Çünkü, her konuda anlatacak bir şey bulabiliyorsunuz. Duygusal ilişkilerinizde derine inme sorunu yaşıyor olabilirsiniz. İlişki kurduğunuz kişiler, sizi yüzeysel olarak tanımaktan ileri gidemiyor. Bu nedenle, karşınızdaki size tam anlamıyla güvenemiyor.

Ay burcu Yengeç

Yengeç burcunun yöneticisi Ay olduğu için, bütün özelliklerinizi rahatça sergileyebiliyorsunuz. Sahiplenme, koruma ve kollama duygularınız gelişmiş. Yakın olmak ve duygudaşlık kurmak sizin için çok önemli. Ancak, iç hesaplaşmalarınız son derece yoğun. Duygusal bir güvence arıyorsunuz. Güvensizlik, karşınızdaki kişiye güvenememeniz ilişkilerinizdeki en büyük problem. Eve bağlı birisiniz, rahatınızı ve huzurunuzu daima koruyorsunuz. Huzur bulduğunuz yerler, içinde su olan yerlerdir.

Ay burcu Aslan

Ay burcu Aslan olanlar, dikkat çekmeyi, takdir edilmeyi ve övülmeyi çok severler. Ay içine kapanıktır. Aslan’ın bu eğlenceli ve hareketli özelliğiyle birleşince ortaya bir uyumsuzluk çıkar. Açık sözlülük, kendini açıkça ifade etmek ve gösteriş sizin için daha zor olmuştur. Sıcak ilişkiler kurmak temel prensiplerinizden biridir. Sahteliğe, iki yüzlülüğe tahammülünüz yoktur. Sizin için samimi olmak, güvenilir olmaktır. Bir olayla karşılaştığınızda verdiğiniz ilk tepki, o an zihninizden ve kalbinizden geçendir. Asla tartmaz ve süzmezsiniz. Doğal bir şekilde davranırsınız. Ancak bazen bu iyi tarafınızı, egoist ve bencil tarafınız bastırabilir. Herkesin hayatında merkez olmak istiyorsunuz. Onlardan yeterince ilgi göremezseniz ya küser ya da dikkatleri üzerinize çekmek için yeteneklerinizi ortaya koymaktan hiç çekinmezsiniz.

Ay burcu Başak

Ay burcu Başak olanlar, prensip sahibi, tertipli, mantıklı ve detaycı kişilerdir. Fazla seçici ve eleştirici olduklarından, zor insanlardır. Her işi, plana ve programa uygun yaparlar. Detay gerektiren işlerle uğraştıklarında kendilerini tatmin olmuş hissederler. Ay burcu Başak olan insanların ortak özelliği, sadelik, pratiklik ve kendilerine verilen görevi eksiksiz tamamlamalarıdır. Eleştirel yapıları, insanlarla aralarında hep mesafe olmasına neden olur. Ay burcunuz Başak ise, bir olayla karşılaştığınızda verdiğiniz ilk tepki, mantığınızın sesidir. Karmaşık duygular sizi korkutur. Duygusal bir insan olduğunuzu söyleyemeyiz. Sizin için duyguların sınırı ve mantığı olmalıdır. Sağlık ve hijyenle ilgili konularında da aşırı titizsiniz.

Ay burcu Terazi

Ay burcunuz Terazi ise, siz kendinizden çok başkaları için çabalıyorsunuz demektir. Yaşamı güzelliklerle dolu ve daha da güzelleştirmeniz gereken bir yer olarak görüyorsunuz. Barışsever ve uyumlu bir yapınız var. Genelde, neşeli, sosyal, adil, yaratıcı, objektif ve entelektüelsiniz. Fazla objektif olduğunuz için, bir konuda karar verirken çok zorlanıyorsunuz. Sizin en kötü özelliğiniz kararsızlığınız diyebiliriz. Bir olayla karşılaştığınızda ilk olarak, haklı olanın kim olduğunu merak eder ve sorgularsınız. bunu merak eder ve sorgularsınız. Çünkü, adalet duygunuz çok gelişmiştir ve her zaman haklının yanında durursunuz. Tek başınıza hareket etmekten hoşlanmıyorsunuz. Her zaman yanınızda duygularınızı paylaşacak birilerini istersiniz. Yalnız kalmak ve paylaşmamak sizi ciddi mutsuzluklara itebilir. Hayatınızda paylaşmak esastır.

Ay burcu Akrep

Ay burcunuz Akrep ise, yaşamı gizemli ve mistik olayların olduğu bir yer olarak görüyorsunuz demektir. Duygularınız fazla derindir ve bu içsel bir huzursuzluk yaratabilir. Özgüvenli, mücadeleci, risk alan, sezgileri kuvvetli, gizemli, dayanıklı, çekici, araştıran, tutkulu, krizle mücadele edebilen bir yapınız vardır. İsteklerinizi, aşkınızı ve nefretinizi çok şiddetli yaşarsınız. İntikam almaktan da hiç çekinmezsiniz. Bir olayla karşılaştığınızda verdiğiniz ilk tepki, konunun altında yatan gerçek sebebi öğrenmek olur. Öğrenmeden de olayın peşini asla bırakmazsınız. Yasak olan şeylere karşı ekstra ilgi duyarsınız. Duygusal anlamda güven problemi yaşıyorsunuz, ama güvendiğiniz zaman da tam güveniyorsunuz. Anlamsız kıskançlıklarınız çevrenizdekileri çileden çıkarıyor olabilir.

Ay burcu Yay

Ay burcunuz Yay olduğu için, iyimser, meraklı, maceracı, heyecanlı bir kişiliğe sahipsiniz. Yeni şeyler öğrenmeye ve deneyimlemeye her an açıksınız. Farklı kültürler, farklı kişiler, farklı şehirler, farklı ülkeler her zaman ilginizi çeker. Ancak, birazcık patavatsızsınız ve karşınızdakinin hislerine pek önem vermiyorsunuz. Bir olayla karşılaştığınızda verdiğiniz ilk tepki, olayın etik olup olmadığını sormak olur. Çünkü, ahlak sizin için çok önemli bir kavramdır, bunun yanında dinsel anlamda inançlarınız da kuvvetlidir. Duygusal anlamda sıcak ilişkiler kurmaktan hoşlanıyorsunuz ancak bir yandan özgürlüğünüze de çok düşkünsünüz. Birine hesap vermek, sınırlandırılmak sizi mutsuz eder. Duygularınızla hareket etmek yerine, sezgilerinize ve 6. hislerinize daha çok güveniyorsunuz.

Ay burcu Oğlak

Ay burcunuz Oğlak ise, disiplinli, kuralları olan, mesafeli ve işkoliksiniz. Maddi güvence sizin için çok önemlidir. Güvensizlik sizi dışa kapalı biri haline getirebilir. Gerçek duygularınızı ifade etmekte zorlanırsınız. Soğuk tavırları olan, ciddi, ağır aynı zamanda sabırlı birisiniz. Bilgi birikiminiz son derece fazladır. Bu sizi tatmin ediyor. Öğrenmek ve öğretmekten asla vazgeçmiyorsunuz. Bir olayla karşılaştığınızda verdiğiniz ilk tepki olayın mantıklı olup olmadığını sormaktır. Başkaları tarafından incinmekten korktuğunuz için önünüze bir duvar örmüşsünüz. Korkularınızın üzerine gittiğiniz ve onları yendiğiniz takdirde kendinizi daha da geliştirmiş olacaksınız.

Ay burcu Kova

Ay burcu Kova olanlar için özgürlük en önemli kavramdır. Ay burcunuz Kova ise, farklı gözükmekten ve orijinal fikirler üretmekten hoşlanıyorsunuz demektir. Entelektüel zihin kapasitesine sahip, yenilikçi, devrimci, fikir insanısınız. Kalabalık gruplarla bir araya gelmek, organizasyonlar yapmak, sosyalleşmek, arkadaşlarınızla vakit geçirmek sizi tam anlamıyla tatmin eder. Eğer bir fikir veya nesne orijinal değilse hiç ilginizi çekmez. Duygular söz konusu olduğunda hep bir mesafe koyuyorsunuz. Bağlanmak size göre değil. Çünkü kendinizi diğer insanın duygularıyla uğraşmak zorunda hissetmiyorsunuz.

Ay burcu Balık

Ay burcunuz Balık ise, hassas, uyumlu, yardımsever, paylaşımcısınız. Sezgileriniz çok güçlü ve derindir. Genel olarak; hayalci, manevi tarafı kuvvetli, merhametli, fedakar, sanatla ilgili, inançlı, romantik ve sempatik bir yapınız vardır. Sizin için hayattaki en önemli şeylerden biri, kendinizi duygusal anlamda güvence altına almaktır. Acıma duygunuz oldukça gelişmiştir ancak  dikkat etmenizde fayda var. Çünkü, çevrenizde acıma duygunuzu istismar edebilecek çok insan olabilir. Sezgileriniz kuvvetli olduğu için size yol gösteriyor. Onlara güvenmelisiniz. Mantık size çok uzak bir kavramdır. Siz duygularıyla hareket eden, hassas ve çabuk kırılabilen birisiniz. vardır. Empati yeteneğiniz de gelişmiştir, kendinizi karşınızdaki kişinin yerine koyup onun gerçekte ne hissettiğini çok rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. Bir olay karşısında verdiğiniz ilk tepki, acıma ve merhamet oluyor ve hemen yardım etmek istiyorsunuz. Hayatta üzülmemek ve zarar görmemek için, kendinize sınırlar ve kurallar koymayı öğrenmelisiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık