Elma Diyeti İle Kısa Sürede İncelin

1.168 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Fazla kilolarınızdan elma diyeti yaparak kurtulacaksınız desek, eminizki buna pek çok kişi olumsuz bir yanıt vermeyecektir. Meyve severlerin fazlasıyla hoşuna gidecek diyet programlarından biri olarak ön plana çıkıyor. Elma, gülgiller ailesine mensup olan ve farklı çeşitleri bulunan meyvelerden biridir. Ülkemizde elmayı da seven kişilerin sayısının oldukça fazla olduğunu söylemek isteriz. Hem parlak hem de sert kabuklu şekilde bir özelliğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Elma diyetiyle artık sizlerde hedeflediğiniz kiloya kısa zaman zarfı içerisinde ulaşma başarısına sahip olursunuz. Zayıflamak isteyen kişilerin son dönemde en iyi yardımcılarından biri olarak elma diyeti karşımıza çıkıyor. Elma diyetinin uygulanma sebeplerinden biri de tok tutucu özelliğe sahip olmasıdır. Bir adet elma dediğimiz zaman ise toplamda 90 kalorinin olduğunu söylememiz gerek. Elma diyetini yalnızca zayıflamak adına düşünmeyin. Tüm bunların yanı sıra cilt temizliğinin sağlanması adına da büyük kolaylık sağlamaya yardımcı olur.

Detoks etkisi sağladığından dolayı elma diyetini uzmanlarda önerir. Bu sayede hedeflemiş olduğunuz kiloya da en kısa süre içerisinde kavuşma şansına sahip olmaya başlarsınız. Elma diyetinin hem erkekler hem de kadınlar açısından bakıldığında sorunsuz olarak uygulanabileceğini belirtmek isteriz. Buna göre sizlerde hangi zaman dönemi içerisinde isterseniz elma diyetine başlayarak ideal kilonuza en kısa sürede kavuşma şansına sahip olursunuz. Sindirim sistemini özellikle alkalize etme açısından büyük kolaylık sağlar. Diyetin en önemli özelliğinden biri yılda 3-4 defa yapılmasıdır. Eğer ki çok sık şekilde uygulamak adına tekrarlamaya başlarsanız o zaman sağlığınızın olumsuz şekilde etkilenmesine de yol açmaya başlamış olacaktır.

Elma Diyetini Nasıl Yapabiliriz?

Elma diyetinin nasıl uygulanması gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. İlk defa yapacak olan kişiler doğal olarak diyet programını uygulamaya koyduğu zaman herhangi bir olumsuz durumla karşı karşıya kalıp kalmayacağını öğrenmek ister. Fakat isteyen hemen herkes artık rahatlıkla elma diyetini zorluk yaşamadan yapmaya devam edecektir. Hem sade hem de kolay bir şekilde uygulanabilir diyetlerden biri olarak karşımıza çıkar. Elma diyeti nasıl yapılır sorusuna karşılık olarak ise çok kolay olacağını söylememiz gerekir. Burada izlenmesi gereken en önemli çözüm noktalarından biri 2-3 kilo elma ve 10-12 bardak su içmek olacaktır. Elma suyu da tercihe bağlı olarak suyun yerine rahatlıkla tüketilebilir. Ara öğünlerde ise yapacağınız en basit adımlardan biri elma çayı tüketmek olacaktır.

Elma çayını tüketirken, daha hızlı şekilde metobolizmanın çalışmasını sağlamaya başlamış olursunuz. Elma, sonuç olarak oldukça tok tutan ve bir anlamda da düşük kalori içeren besinler arasında yer alıyor. Eğer ki elma yemekten çok fazla hoşnut değilseniz o zaman elmayı yemek yerine elma çayını içebilirsiniz. Fakat tokluk hissiyatına bakıldığı zaman daha fazla değişkenlik gösterecek olduğunu belirtmek isteriz. Enerji verici bir özelliğe sahip olduğundan dolayı bir hayli sağlıklı diyebileceğimiz diyet çeşitlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yeşil Elma İle Zayıflama Sırrı

Yeşil elma ile artık zayıflamaya başlayacaksınız. Üstelik günden güne zayıfladığınızı görmek sizlere daha fazla özgüven kazandırmaya yardımcı olacaktır. Yeşil elma ile kilo vermek isteyenlerin ise mutlaka bir diyetisyen kontrolünde olması gerektiğini söylemeliyiz. Bu sayede diyetisyen kontrolü sayesinde çok kolay şekilde zayıflama başarısı gösterirsiniz. Kendinizi oldukça iyi hissederek harika zamanlar geçirme şansını elde edersiniz. En önemlisi de kendinizde eksik bulduğunuz sarkma ve kıyafetlerin tam olarak üzerinizde olmamasına neden olmaya iten fazla kilolarınızla baş etmeye başlarsınız. Yeşil elma ile yapılacak pek çok detoks tariflerinin yer almış olduğunu söylemek isteriz. Sağlıklı bir şekilde uygulayacağınız yeşil elma diyet listesi içerisinde hangi malzemeler var diye merak ediyorsanız ayrıntılarını şu şekilde sıralamamız da mümkündür. Buna göre;

Sabah: Kahvaltı yapmadan önce ilk yapılması gereken ise elma yemek olacaktır. Ardından peynirli omlet, bir su bardağı yulaf ezmesi yiyebilirsiniz.

Ara Öğün: Ara öğünü daha çok kuruyemiş tarzında geçirebilirsiniz. Bir kase yoğurt ve bir su bardağı ayran olmalıdır.

Öğle: İlk olarak öğle yemeğine başlamadan önce elma yiyoruz. Daha sonrasında ise ızgara tavuk ve bir kase yoğurt yenmelidir. Öğleden sonra ise bir fincan kahve içebilirsiniz.

Akşam: İlk olarak elma yiyoruz ve daha sonrasında ise ızgara balık ve yeşil salata tüketiyoruz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık