İzmir Tarihi Restoranlar Yolculuğu

585 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Tüketicilerin yaşamlarını iyileştirmeye odaklanan P&G markalarından Fairy, Türk mutfağındaki keyifliği yolculuğuna tarihi restoranlarla devam ediyor. İstanbul’daki 131 yıllık geçmişe sahip Hacı Abdullah Lokantası’nın ardından İzmir Alaçatı’daki 78 yıllık geçmişe sahip İmren Han’ın kullandığı ve eskidiğini düşündüğü tencereler, Fairy Platinum Plus ile #yenigibitertemiz yapıldı. İmren Han’ın 78 yıldır aynı usulle pişen “lezzeti bol ama temizlemesi zor” yemekleri,  #yenigibitertemiz tencerelerde tarihe tanıklık etmeye devam edecek.

Türkiye’nin 7 bölgesindeki tarihi restoranları #yenigibitertemiz yapmak için kolları sıvayan Fairy aynı zamanda Türk mutfak kültürüne katlı sağlamak amacıyla Tasting Alaçatı’nın bu yıl co sponsorları arasında yer aldı.

Dünyanın önde gelen mutfakları arasında yer alan Türk mutfağının tarihi restoranları bizim kültür mirasımızdır. Tarihi lezzetlerin olgunlaşmış tadını yansıtırlar. Tarihi restoranların yemekleri kadar mekanın kendisi ve özellikleri de ön plandadır. Türk mutfağındaki keyifli yolculuğuna tarihi restoranlarla devam eden ve Türkiye’nin 7 bölgesindeki tarihi restoranları #yenigibitertemiz yapmak için kolları sıvayan Fairy’nin İstanbul’da başlayan yolculuğu İzmir ile devam ediyor.

İstanbul’daki 131 yıllık geçmişe sahip Hacı Abdullah Lokantası’nın ardından İzmir Alaçatı’daki 78 yıllık geçmişe sahip İmren Han’ın kullandığı ve eskidiğini düşündüğü tencereler, Fairy Platinum Plus ile #yenigibitertemiz yapıldı. 78 yıldır aynı usulle pişen ’lezzeti bol ama temizlemesi zor” yemekler, #yenigibitertemiz tencerelerde tarihe tanıklık etmeye devam edecek.

Türk mutfak kültürüne katkı sağlamayı ilke edinen Fairy ayrıca bu yıl ikincisi düzenlenen Tasting Alaçatı’nın co sponsorları arasında yer aldı. Tasting Alaçatı, bölgenin doğal güzelliklerini ve lokal işletmeleri ön plana çıkararak, Ege’nin yerel ürünleri ve üreticileriyle yeme-içme kültüründeki öneminin altını çiziyor.

Fairy Türk mutfağındaki keyifli yolculuğuna İzmir ile devam ediyor

2010 yılından bu yana yemek kültürü ana iletişim çatılarımızdan biri oldu diyen P&G Türkiye ve Kafkasya Ev ve Kumaş Bakım Kategorisi Marka Iletişim Müdürü Sedef Subaşı Yücel şöyle devam etti: “Fairy, 2010 yılından bu yana leziz yemek tarifleri ve mutfak sırlarını Türkiye’deki tüketicilerle paylaştı, gelenekselleşen Fairy Yemek Şenlikleri ile tüketicilerle bir araya geldi. Fairy, Türk mutfağındaki keyifli yolculuğuna tarihi restoranlarla devam ediyor. Bu yıl, Türkiye’nin 7 bölgesindeki tarihi restoranları #yenigibitertemiz yapmak için kolları sıvadık. İstanbul’daki 131 yıllık geçmişe sahip Hacı Abdullah Lokantası ile başladık. 78 yıllık geçmişe sahip İzmir Alaçatı’daki İmren Han ile devam ediyoruz. İmren Han’ın kullandığı ve eskidiğini düşündüğü tencereler, Fairy Platinum Plus ile #yenigibitertemiz yapılarak 78 yıldır aynı usulle pişen “lezzeti bol ama temizlemesi zor” yemekleri, #yenigibitertemiz tencerelerde tarihe tanıklık etmeye devam edecek.”

Tasting Alaçatı’nın bu yıl co sponsorları arasında yer aldıklarını belirten Sedef Subaşı Yücel, “Tasting Alaçatı; bölgenin doğal güzelliklerini ve lokal işletmelerini, Ege’nin yerel ürünleri ve üreticileriyle yeme-içme kültürünü öne çıkarması bakımından önemli bir oluşum. Bu nedenle Fairy olarak Türk mutfak kültürüne katkı sağlamak amacıyla Tasting Alaçatı’ya destek olmak istedik. Tasting Alaçatı, Alaçatılı işletmelerin ev sahipliğinde gerçekleşiyor ve bölgede sürdürülebilir turizmi amaçlayan bu organizasyonda Alaçatı’nın en iyi restoranları ve otelleri, bağ evleri ve çiftlikler özel mönüleri, etkinlikleri ve atölye çalışmaları ile bu organizasyona kapılarını açıyor” dedi.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık