Toplum Gönüllüleri Vakfı Rengarenk Bir Okul Yaratıyor

556 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yıl 11. yılına giren Lilly Gönüllük Günü kapsamında Lilly Türkiye Gönüllüleri, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile el ele vererek İstanbul Kağıthane’deki Atatürk İlkokulu ve Ortaokulu’nda boyama ve renklendirme çalışması gerçekleştirdiler.

İnsanların, daha uzun, daha sağlıklı ve daha aktif yaşam sürmeleri için ilaçlar üreten Lilly’nin, kurumsal sosyal sorumluluk bilincinin bir yansıması olarak her yıl tüm dünyada düzenlediği Gönüllük Günü kapsamında bu yıl Lilly Türkiye Gönüllüleri, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile ortak bir çalışmaya imza attı. Lilly Türkiye Gönüllüleri, Toplum Gönüllüsü gençlerle, 4 Ekim Perşembe günü, Kağıthane’de bulunan Atatürk İlkokulu ve Ortaokulu’nda boyama ve renklendirme çalışması gerçekleştirdiler.

Lilly Türkiye Gönüllüleri, Toplum Gönüllüsü gençlerle sıcak bir tanışmanın ardından okulun dış bina, iç bahçe ve dış bahçe başta olmak üzere çeşitli bölümlerini renklendirmek için kolları sıvadılar. Tüm gün süren renklendirme ve boyama çalışmaları sonucunda okul yepyeni bir görünüme kavuştu. Etkinlik, Toplum Gönüllüsü gençlerin sivil toplum, proje yönetimi, ekip çalışması ve iletişim konularında güçlendirilmesine katkıda bulunurken, Lilly İlaç çalışanlarının da Lilly İlaç’ın çevresel sürdürülebilirlik, eğitim, temel ihtiyaçlar ve toplumun güçlendirilmesine yönelik taahhütlerini, Gönüllülük Günü kapsamında gençlerle birlikte çalışma deneyimini yaşayarak hayata geçirmelerini sağladı.

Bu yılki Gönüllük Günü’nde 65’ten fazla ülkeden yaklaşık 24 bin Lilly çalışanı toplumsal fayda için çalıştı

Lilly Türkiye Gönüllüleri’nin bu yılki Gönüllülük Günü etkinliğini değerlendiren Lilly İlaç Kurumsal İlişkiler Direktörü Gamze Kuzucu Gürses şunları söyledi: “Yaşadığımız topluluklara yardım etme anlayışı, 142 yıllık Lilly mirasının en önemli bileşeni. Tüm Lilly ailesi, bu mirasa bağlığını 2008 yılından bu yana Gönüllük Günü aracılığıyla güçlendiriyor. Bu yıl 11. yılını kutlayan Lilly Gönüllülük Günü kapsamında, 65’ten fazla ülkeden yaklaşık 24 bin Lilly Gönüllüsü, tüm dünyada herkes için daha iyi bir yaşam ve çalışma koşulları yaratmak amacıyla, kaynak ve bilgi birikimi sağlamak adına sivil toplum kuruluşlarıyla bir arada hareket ederek ortak bir çabayı hayata geçiriyor. Biz de Lilly Türkiye olarak bugüne kadar çalışanlarımızın özverili desteği ve bağlılığı ile toplumun öncelikli sorunlarına önemli katkılarda bulunduk. Bu yıl, gençliğin enerjisini toplumsal faydaya dönüştürmeyi amaçlayan, gençlerin öncülüğünde ve yetişkinlerin rehberliğinde toplumsal barış, dayanışma ve dönüşüm projesi olan Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile gerçekleştirdiğimiz Gönüllülük Günü kapsamında çocuklarımıza rengarenk bir okul kazandırdık. Projemizi hayata geçiren tüm paydaşların ve gönüllülerimizin olumlu geri bildirimlerinden aldığımız motivasyonla, yaşadığımız dünyaya ve içinde bulunduğumuz topluma hizmet etmeye devam edeceğiz.”

İş birliğini değerlendiren Toplum Gönüllüleri Vakfı Kaynak Geliştirme ve İletişim Yöneticisi Derya Kılıçalp ise etkinlikle ilgil şöyle konuştu: “Toplum Gönüllüsü gençler, Türkiye’nin 81 ilinde, TOG’un ilkeleri olan farklılıklara saygı, şeffaflık ve hesap verebilirlik, yerel katılım, ekip çalışması, yaşam boyu öğrenme ve sosyal girişimcilik çerçevesinde her yıl 2.000’e yakın sosyal sorumluluk projesi hayata geçiriyor. Lilly İlaç’ın, gençlerin belirlediği bu okulu iyileştirme çalışmasını sahiplenmesi gerçekten çok kıymetli. Gençliğin gücüne inanan ve gençlerin sosyal sorumluluk eğitim ve projelerini destekleyen sosyal paydaşımıza tüm destekleri için çok teşekkürler.”

11 yılda 1 milyon saati aşkın gönüllülük hizmeti
2008’den bu yana 70’e yakın ülkede binlerce Lilly çalışanının farklı projelerle destek olduğu, Lilly Gönüllülük Günü dünya genelinde yürütülen en büyük tek günlük gönüllülük programlarından biri olarak öne çıkıyor. Bugüne kadar Lilly çalışanlarının 1 milyon saati aşkın vakit ayırdıkları Gönüllülük Günü, tüm dünyadaki toplulukların daha iyi yaşamaları ve çalışmaları için kaynak ve uzmanlık sağlamaya yönelik ortak çabanın bir parçası olmayı amaçlıyor.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -