Ya Kuddüs Ne Demek

78 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Yüce Rabbimizin toplamda 99 adet esmaül hüsna adı mevcuttur. Bu isimlerin her biri kendine özgü bazı anlamlar barındırmaktadır. Örneğin ya Kuddüs ne demek en çok merak edilen esma adları arasında yer almaktadır. Ya Kuddüs en çok zikir edilen mübarek esmalar arasında yer almaktadır. Vesveseler için de okunması en çok tavsiye edilen esma adları arasında Ya Kuddüs yer almaktadır.

Bu esma anlam bakımından tertemiz ve pak gibi anlamlar barındırmaktadır. Yani Ya Kuddüs ismi şerifi doğrudan yüce Rabbimizin eksiklik ve kusurlardan münezzeh olduğu anlamına gelmektedir. Bu isim aynı zamanda Allah’ın tüm tüm kemal sıfatlarını da kendisinde toplayan anlamına gelmektedir.

Ya Kuddüs Ne İçin Zikredilir?

Çeşitli maddi ve manevi sorunlarımız için ya Kuddüs ne demek bazı esma isimlerini çekebiliriz. Bunlar arasında Ya Kuddüs esması da yer almaktadır. Bu esma i şerif adı özellikle günlük olarak düzenli bir şekilde zikredilmesinde fayda bulunuyor.

Örneğin günlük olarak 100 kez olacak düzeyde Ya Kuddüs adını çektiğinizde Allah’ın izniyle şehvet ve çeşitli kötü huylarınızdan kurtulabileceksiniz. Böylece hayatınızın zamanla daha düzenli olacağını fark edebilirsiniz.

Bu ismi şerif aynı zamanda okuyan kişinin çeşitli kalp ve manevi hastalıklardan da kurtulmasına vesile olmaktadır. Ya Kuddüs aynı zamanda kalp huzuru sağlar. Böylece okuyan kişinin huzur ve bereketli bir hayat sürdürmesine vesile olmaktadır.

Ya Kuddüs Günde Kaç Defa Okunmalıdır?

Bugün ya Kuddüs ne demek haricinde söz konusu esmanın tecelli edebilmesi açısından günlük en azından 100 adet Ya Kuddüs okunması tavsiye edilmektedir. Ya Kuddüs esmasını mümkünse hergün okumanız esmanın enerjisinden faydalanmanızı sağlar. Ya Kuddüs esması ruhsal yönden kendinizi rahat hissetmenizi sağlar. Böylece iş ve sosyal hayatınızdaki birçok sorunları Ya Kuddüs esmasını okuyarak da giderebilirsiniz.

Bu esmanın çok güçü enerjisi bulunmaktadır. Bu bakımdan hayatınızdaki ruhsal ve hatta maddi problemlerinizden Ya Kuddüs okuyarak kurtulabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık