Yay Dolunayı Burçları Nasıl Etkileyecek?

455 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

9 Haziran 2017 tarihinde Yay burcunda dolunay gerçekleşecek. Astrolog Başak Tanyeri, Yay dolunayının burçlar üzerindeki etkilerini anlatıyor. Yükselen burcunuzu da mutlaka okuyun, astrolojinin rehberlik gücünden Başak Tanyeri farkıyla yararlanın!

KOÇ: Sizin için bu dolunayın konusu hayata bakış açınız, eğitim, seyahatler, hukuksal konular, yabancılarla ilgili konular olacaktır. Bir süredir yüksek lisans yapmayı, ithalat/ihracat yapmayı ya da yurtdışına gitmeyi, orada eğitim almayı düşünüyor olabilirsiniz. Dolunayla beraber kararınızı verebilir, artık gideceğiniz yolu belirleyebilirsiniz. Eşinizle beraber bir yurtdışı seyahatine çıkabilirsiniz. İş arıyorsanız çok uluslu bir firmada, bir eğitim kurumunda, medya ve hukuk alanlarında faaliyet gösteren bir firmada işe başlayabilirsiniz. Çalışan Koç’lar otorite figürlerle olan iletişimine dikkat etmeli. Evlilik ya da ortaklık imzası atabilirsiniz. Gündeminizde hukuksal konularla ilgili mevzular varsa sonuçlanabilir. Rüyalarınızı dikkate almanız gereken bir dönem.

BOĞA: Sizin için bu dolunayın konusu krediler, ortaklaşa kazançlar, eşin parası, miras, burs gibi parasal mevzular olacaktır. Bu konularla ilgili görüşmeler gündelik rutininizin büyük bir bölümünü kapsayabilir, kendinizi yoğun bir iletişimin içinde bulabilirsiniz. Gündeminde nafaka, miras olanlar, burs başvurusu yapmış öğrenciler bu konularda kazanç sağlayabilir. Kazancın yanısıra olası kayıplar da gündemde olabileceğinden dolayı riskli yatırımlardan uzak durmanızda fayda var. Bu aralar dış görünüşünüze epey önem verdiğiniz için harcamalarda artış riskiniz var, dikkatli olmakta fayda var diyelim. Ya da dış görünüşüzün daha da güzelleşmesi uğruna estetik operasyon yaptırabilirsiniz. Kimi Boğa’lar ise bu süreci tamamen psikolojik olarak geçirebilir, bu süreçte içinizdeki öfkeyi kontrol altına almalısınız.

İKİZLER: Bu dolunay ikili ilişkilerinizi, eşinizle/ ortağınızla & uzun dönem partnerlik ilişkilerinizi, varsa yer değiştirme durumunuzu etkileyecek. Bir süredir eşinizle ya da ortağınızla sorun yaşıyor olabilirsiniz. İşte bu dolunay sizin ilişkilerinize ışık tutacak ve kendinize soracaksınız: Tamam mı, devam mı? Kötü giden ilişkiler bir sona gelmişken, kimi İkizler de ilişkilerindeki sorunları çözüp yola devam edebilir. Taşınma, yer değiştirme durumunuz olabilir. Yeni bir açık düşman edindiğinizi fark edebilirsiniz.

YENGEÇ: Bu dolunay çalışma hayatınızı, gündelik rutininizi ve genel sağlığınızı etkileyecek. Çalışıyorsanız iş için yurdışı seyahatlere çıkmanız gerekebilir ya da işinizi değiştirmek isteyebilirsiniz. İş yerinizdeki otorite figürlerle çatışmamaya özen gösterin. İş arayan Yengeç’ler ise bu dönem yeni bir işe başlayabilir. Gündelik hayatınızda değişimler olabilir. Evinizle ilgili, aile büyüklerinizle ilgili konularda sorumluluklarınız artabilir. Bırakmayı düşündüğünüz kötü alışkanlıklarınız varsa güzel zamanlama. Diyete başlamak isteyen Yengeç’ler dolunayla beraber harekete geçebilir; hızlı bir şekilde kilo verirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz, kas rahatsızlıklarına dikkat. Gündeminizde sağlığınızla ilgili bir konu varsa -hani bir hastalığın teşhisi gibi- bu konu sonuçlanacaktır.

ASLAN: Bu dolunayda aşk meşk konuları, kişisel motivasyonunuz ve varsa çocuklarınız ön planda. Bir süredir sizi zorlayan bir ilişkiniz varsa tamam mı, devam mı noktasına gelebilirsiniz. İlişkisi olmayan Aslan’lar yeni bir aşka yelken açabilir. Sosyal ortamlarda sizden yaşça büyük kişilerle olan iletişiminizde zorluklarla karşılabilirsiniz. Kendinizi ortaya çıkarmak istediğiniz bir konuda artık sahnede siz olabilirsiniz. Ailenizin maddi desteği sayesinde bir alım yapabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak isteyen Aslan’lar artık net bir karar verebilir ya da aileye yeni bir üye geleceğinin haberini alabilir. Çocuk sahibi olan Aslan’lar ise bu dönemde çocuklarıyla ilgili gelişmeler yaşayabilir.

BAŞAK: Bu dolunayda ev yaşantınız, yuvanız, memleketiniz, aile büyükleriniz ve iç dünyanızla ilgili konular ön planda. Taşınabilirsiniz ya da evinizde tadilat sürecine başlayabilirsiniz. Bugünlerde evde zaman geçirmek isteyebilirsiniz. Aile içinde maddiyata dayalı eski konular gündeme gelebilir. Kimi Başak’lar için de çok içsel geçecektir bu dolunay. Bu dönem ailenizi, geçmişinizi düşünebilir, neyin neden yaşandığını anlamaya çalışabilirsiniz. Kendinizi nasıl hissettiğiniz ve bunu dışarıya nasıl yansıttığınız sizin için önemli bir hale gelebilir.

TERAZİ: Bu dolunayda yakın çevreniz, akrabalarınız, komşularınızla, kardeşlerinizle ilişkiniz ve imzalarınız ön planda. Yakın çevreyle olan ilişkilerinizde geçmişle ilgili ya da geçmişte de gündeme gelmiş bir konu yeniden aydınlanabilir. Belki bu alandaki kişilerden birini hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Aldığınız bir haber yakın çevreniz, kariyeriniz ya da eğitimle ilgili bir değişikliğe neden olabilir. Kariyer alanında yeni bir anlaşma yapabilirsiniz. Bu anlaşma şehir dışı ya da yurtdışı bağlantılı olabileceği gibi; eğitim, medya, hukuk alanlarını da kapsıyor olabilir. Lakin şunu da eklemem gerekir ki imza atarken iyice okuyun, şartları gözden geçirin. Kısa mesafeli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Yalnız seyahatte eşyalarınızı kaybetmemeye dikkat edin. Gruplar içinde motivasyonel konuşmalarınızla dikkat çekebileceğiniz zamanlardasınız.

AKREP: Dolunay sizin para durumunuzu, maddi gelirlerinizi ve maddi manevi sahip olduğunuz şeyleri aydınlatıyor. Kazançlar ve kayıplar olabilir, bu yüzden maddi anlamda dikkatli ilerlemekte fayda var. Hesaplarınızda, ödemelerde karışıklıklara dikkat etmelisiniz. Bu dönem yeni işler bağlayabilir, kazançlarınızda artış sağlayabilir ya da beklediğiniz ödemeleri alabilirsiniz. Çalışan Akrep’ler maaşlarında iyileştirme alabilir. Alım satım ya da yatırım konusu gündeme gelebilir. Böyle bir durumda hemen karar vermek yerine, önceki tecrübelerinizden yararlanıp işleri biraz ağırdan almakta fayda olacaktır. Yine parayla ilgili konuşmak, netlik kazandırmak istediğiniz durumlar varsa bunları çözümleyip nihayete erdirmek için bugünleri tercih edebilirsiniz.

YAY: Bir süredir yapmak istediğiniz ama yapamadığınız şeyler konusunda artık harekete geçmeye hazırsınız. Bu dolunayda konu ne olursa olsun alacağınız kararlar, harekete geçme amacınız kendinizi özgürleştirmek adına olacaktır. Hayal ettiğiniz, gelecek planlarınız arasında yer alan ama ertelediğiniz konular için adeta coşku dolusunuz ve artık hazırsınız. Bir ortaklık kurabilirsiniz. Çalışan Yay’ların işyerinde sorumlulukları artabilir. Bu dönem eşinizle, ortağınızla olan ilişkinizde gergin olmamaya çalışın. Kimi Yay’lar içsel olarak bir gerginlik hissedebilir. Sonlandırmak istediğiniz bir proje varsa, bitirmek istediğiniz bir ikili ilişki varsa bu dönem bunu çözümleyebilirsiniz. Zayıflamak isteyen Yay’lar dolunay itibariyle diyete başlayabilir, daha hızlı bir şekilde zayıflayacaksınız.

OĞLAK: Biraz içe yöneleceğiniz, belki gözlerden uzak kalmak isteyeceğiniz bir dönem sizin için. Kendinizi yalnız hissedebilirsiniz. Açıkçası tatil için iyi bir zamanlama olacaktır, imkanınız varsa bu süreci değerlendirebilirsiniz; ruhunuza iyi gelecektir. Tatil fırsatınız yoksa da lütfen dinlenin, sessiz sakin ortamlarda olmayı tercih edin. Riskli her durumdan uzak durmanız gereken bir dönem. Bir iş seyahati gündeme gelebilir. Sağlığınızla ilgili bir sıkıntınız varsa ya da kontrolleriniz varsa hastane ziyaretleri yapabilirsiniz. Ruhsal ve bedensel sağlığınıza dikkat etmeniz gereken zamanlar. Gizli düşmanlarınızın farkına varabilirsiniz. Bu dönem hisleriniz çok güçlü, bu yüzden rüyalarınıza da kulak vermelisiniz.

KOVA: Bu dolunayda arkadaş çevreniz ve gelecek planlarınız odak konusu. Yurtdışı bağlantılı, belki kişisel gelişimle ilgili işlere, kalabalık gruplara dahil olabilirsiniz. Bir süredir problem yaşadığınız bir arkadaşınızı hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Eğitim, medya, yabancılarla/yurtdışıyla ilgili konularla ilgili bir hayaliniz, isteğiniz varsa artık gerçekleşme zamanı gelmiş olabilir. Hazırlamış olduğunuz bir proje artık meyvesini verebilir, beklediğiniz bir kariyer geliri artışı varsa kavuşabilirsiniz. Bir defteri kapatıp size yeni bir sayfa açtıracak bir iş teklifi alabilirsiniz. Topluluklar, arkadaşlar, grup faaliyetleri içinde bulunmanız gelecek planlarınızı artık daha farklı bir şekilde vizyonlamanızı sağlayabilir. Aşk ve çocuklar konusunda gerilmemeye özen göstermelisiniz.

BALIK: Dolunay sizin kariyer alanınızı ve toplumsal duruşunuzu etkileyecek. Bu hafta hayatınıza şöyle bir çeki düzen verme haftası sizin için. Kimi Balık’lar mevcut işinden ayrılabilir, kimileri terfi edebilir. Kariyer alanında artık net bir karara varmanız gerekebilir. Kendi işini yapan Balık’lar ise bir süredir uğraştıkları bir işi sonunda nihayete erdirerek kazançlarında artışa geçebilir. Kariyer hayatınızdaki ilişkileriniz bu dönem stres ve gerginlik içerebilir. Yine kariyer hayatınızda bir süredir size kriz yaratan bir kişiyle artık yollarınızı ayırma noktasına gelebilirsiniz. Toplumdaki rolünüzü, yerinizi düşünüp kökten bir değişime gitme kararı alabilirsiniz. Evdeki eril figürle (eş, baba, büyükbaba gibi) tartışmamaya özen göstermelisiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık