Yay Kadını Gerçek Özellikleri Nelerdir?

540 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Hayatınıza bir Yay burcu kadını varsa, çok şanslısınız! Çünkü, yüksek enerjisiyle size mutluluk verir, pratik zekasıyla iletişimi kolaylaştırır, derin kişiliğiyle ilişkiyi canlı tutar. Astrolog Neşe Erden, yay burcu kadını özelliklerini yazdı; onları yakından tanımaya hazır mısınız?

Neşesi, nezaketi ve şirinliğiyle Yay burcu kadınları, toplum içinde sevilen bir karakterdir. Renkli kişiliği ve çok yönlü ilgi alanlarıyla insanları çevresinde toplar. Evde oturduğunda bile kendisini oyalayacak aktitiviteler bulabilir. Dostluğa çok önem verirler. Arkadaşları onların her şeyleridir ve onlar için hiçbir fedakarlıktan kaçınmazlar. Ancak, ilk gençlik yıllarında arkadaşlarından gördükleri zarar nedeniyle, kendilerini korumaya alırlar.

Yay burcu kadınları hep yoldadır

Yay burcu kadını, erkek seçiminde oldukça titizdir. Bazen, hayat boyunca aradığı erkeği bulamayacağını düşünür. Eğlenceli, konuşkan, akıllı, sosyal, sportif, doğaya meraklı, felsefeye ilgi duyan, her konuda fikri olan dürüst erkekleri sever.

katy-perry-yay-burcu

Yay kadınları her zaman, her yerde görülen Polyanna’lardır. O heryerde yalnız yaşayacaktır. Yay kızları çok bağımsızdır. Ve her iki cinsten Yay’ların da aile bağlarına garip bir uzaklıkları vardır. Belki de bu, çok yolculuk yapmalarından ve ailelerini iyi tanıyacak kadar evde kalmamalarından kaynaklanmaktadır.

Hatta sinemaya veya arkadaşlarının evlerine giderken bile, huzursuz bir şekilde hep yoldadırlar. O, her zaman size duymak istediğiniz şeyleri söylemeyecek. Çoğunlukla açık sözlülüğü ve utandırıcı sorularıyla saçlarınızı diken diken edecek. Ama arada sırada öyle özel, öyle harikulade birşey söyleyecek ki, size şarkı söylüyormuş gibi gelecek. Biraz aklınızı kurcalayacak ama, Yay kızlarının çoğu arkadaşlıkla aşkı, aşkla arkadaşlığı birbirine karıştırır. Partnerinizde çekingenliği, utangaçlığı tercih eden eski kafalı erkeklerden biriyseniz, kendinize başka bir Bingo arkadaşı arasanızdaha iyi edersiniz. Bu genç hanımın parlak içten bir davranışı vardır. O’nun ne hissettiği ve ne düşündüğü nasıl davrandığı ve ne söylediği özdeştir. O’nun ne hissettiği ve ne düşündüğü; nasıl davrandığı ve ne söylediğiyle özdeştir.

Yay burcu kadını aşk hayatı keyiflidir

Yay kadını her zaman hayatının değişikliklerle, sürprizlerle ve yeni arkadaşlıklarla dolu olmasını ister. Aşk onun için hayatının merkezinde değildir ve bu yönüyle Zodyak’ın öteki kraliçelerinin birçoğundan ayrılır. Kolay dostluk kurabilen, ayaküstü bir ahbaplıkta bile karşısındakine sıcak elektrik göndermeyi başaran bir kadındır o, her an her ortamda farklı insanlarla tanışabilir. Belki doğru erkeği aramakla zaman kaybetmemesinin sebebi de budur, çünkü nasılsa onunla günün birinde karşılaşacağını biliyordur.

Altın kafes bile olsa kabul etmez

En hoşlanmadığı erkek tipi kadınını sahiplenmeye ya da ona hükmetmeye çalışanlardır. Böyle biriyseniz Yay kadınından zaman yitirmeden uzaklasın, çünkü birbirinizi mutlu edemezsiniz. Gençken kelebek gibi çiçekten çiçeğe koşsa da evlendikten sonra eşine son derece bağlı kalacaktır. Çünkü Yay kadınları aşkı değil ama evliliği çok ciddiye alırlar. Ancak gene de uyaralım: Onun hanım hanımcık köşesinde oturup sizi beklemesini ümit etmeyin. Ev işlerinden hoşlanan, dikişle, ütüyle zaman geçirebilecek bir kadın değildir. Evet, sizi çok seviyorsa bunları da yapar ama olabilecek en hızlı biçimde bitirip daha ilgi çekici bulduğu başka uğraşlara koşmayı tercih edecektir.

Doğru erkeğe rastlarsa durulur

Aşk onun hayatının merkezinde değildir demiştik. Ama tabii Yay kadını doğru erkeğe rastlayabilirse tutkulu bir âşık haline gelir. Hani çevremizde sıklıkla rastlayıp imrendiğimiz şu “başarıya mahkûm” insanlar vardır ya, işte Yay kadını da onlardan biridir. Bu yüzden âşık olup evlense bile meslek hayatından vazgeçmeyecektir. Bunu talep eden bir erkek hata eder. Tabii bu kadını kaybetmeyi çoktan göze almışsa, o başka!

katy-perry-kaslar

Yay kadını evlilikten korkar

Bir erkek yerine çevresinde dolaşan bir düzine erkek olacak ve O onların hepsinden hoşlanacaktır. Yay erkeği gibi yay kadını da evlilik bağından biraz ürker. O’nu yakalamak için olta olarak parlak, renkli gelin telleri kullanmanız gerekecektir. O erkeklerle ilişkilerinde havalı geleneklere uymayan biridir. Siz kendisiyle eşit olarak düşündüğü için, sizinle aynı davranışları gösterdiği gibi, aynı süveteri de giyecektir. Yay kadınlarının çoğu gibi, sporu ve kamp yapmayı da seviyorsa , O’nu erkek çocuklardan ayırdetmekte zorluk çekebilirsiniz. Ama aslında hiç de öyle değildir. Bir kere, süveteriniz O’nun üstünde farklı görünür. Jüpiter kadınları zaten yapısal olarak erkeksi değillerdir. Onlar tanıdığınız kadınların çoğundan daha kadınca, daha yumuşak olabilirler. O’nun ortalıkta bu kadar çok erkekle dolaşıp arkadaşlık etmesi ve sizin O’nu hep kalabalık içinde görmeğe alışmanız bu yüzdendir. Bu kadar titizlikle dürüst ve hilesiz olduğu için, ününü korumakta biraz dikkatsiz davranabilir.

Eğer bir Yay burcu kadınına aşıksanız;

Bu burcun genel olarak iletişimi temsil ettiğini söylemiş miydik? Yay burcundan çok sayıda gazeteci ve haberci çıkmasının sebeplerinden biri de budur zaten. Yay burcu kadınları da belki bu özelliklerinden dolayı hem çok iyi konuşurlar, hem de, evet, çok şanslısınız, çok iyi dinlerler. Ayrıca eleştiriye kapalı oldukları sanılır ama işin aslı hiç de öyle değildir. Eğer uygun bir lisanla ifade edilirse her türlü eleştiriyi kabullenmeye hazırdırlar. Sadece eleştirirken onun duygularını incitmemeye özel bir gayret sarf etmeniz gerekir.

Fazla açık sözlü oluşuna dikkat edin

Ayrıca kendisi fazla dürüst ve açık sözlü olduğu için kimi zaman karşısındakini kırabilir ve üstelik ne yazık ki bunu fark etmeyebilir. Buna hazırlıklı olun deriz. Üstelik hatasını kolay kabullenen biri olduğu için de sizin kırgınlığınızı anlayacaktır. Bir de… Sakın ama sakın onun bir aptal sarışın, aptal esmer ya da aptal her neyse olduğunu düşünmeyin. Yay kadınları, minimum eğitim almışlarsa bile sonunda entelektüel tipler olurlar. Üstelik en zorlu entelektüelleri, en kültürlü kişileri bile bu konuda yorabilirler. Hayattaki vazgeçilmez ilkeleri şudur: “Ter akıtmazsan, kazanamazsın.” İyimser ve çalışkandırlar, bir konuda yeterince çaba gösterirlerse başarısız olmaları için hiçbir sebep olmadığını düşünürler.

Yay kadını değişik yollardan hoşlanır

Yay kadınının karşısında, öyle cicili bicili konuşmalarla, ince zarif kur yapmalarla, kısacası dolaylı yollarla başarılı olamazsınız. Açık sözlü olun, isteğinizi net bir biçimde ifade edin, sonunda bakın bakalım neler olacak… Sportif bir tip olduğunu da belirtelim. Bu yüzden seks onun için romantik bir eylem değil, bir tür oyundur. Onun bu yönünü kışkırtacak biriyseniz başarı şansınız çok yüksek. Şöyle diyelim… Sevişmeden önce yastık savaşı yapabilecek türden enerjik biriyseniz ve yatak odasında espri yapılmaz türünden kurallarınız yoksa, işiniz zor değil.

Lüks ve zarafeti sever, onu etkileyin!

Ayrıca size birkaç tavsiyede daha bulunalım… Bolluk, neşe ve zenginlik timsali Jüper bu kadının yıldızı. Dolayısıyla o, yemeğe içmeye ve eğlenceye düşkün biri. O yüzden onu bu tür zevklerine hitap ederek de kazanabilirsiniz. Tabii bu kadının ucuz ve bayağı olandan hiç hoşlanmadığını unutmamak şartıyla. Onu en lüks restoranlara götürüp en leziz yemeklerle tanışmasını sağlayabilir ve böylelikle onun için kusursuz bir eğlence kılavuzu olabilirsiniz. Bunun değerini kesinlikle bilecektir.

Kalbi dünyaya karşı güven doludur

Gerçek şudur ki, O kalbi güven dolu bir çocuktur. Görünüşü o kadar saftır ki, kurtlara, tatlılıkta adam kandırma ustalarına ve şarlatanlara cesaret verir. Ne kadar akıllıca tartıştığını ve nasıl şaşırtıcı şekilde mantıklı olabildiğini funutun. Tüm bunların O’nun kalbiyle hiçbir ilgisi yoktur. Kafası tartışma götürmez. Parlak ve zekidir ve herhangi bir tehlikedenkendini kurtaracak güçtedir. Ama kalbi savunmasızdır. Sık sık düşer ve yaralanır. O’nun bir başka özelliği de biraz sakar olmasıdır. Yay’ın neşeli havası en katı kalpleri bile eritir. Arada sırada bu kız size, kuyruğunu dostça sallayan ve ayağınızın üstünden geçen sakar bir köpek yavrusunu hatırlatacaktır. Tipik Jüpiter kızı çok iştahlıdır. O iyi yiyecekleri ve şarabı güzel giysileri sever ve yolculukta hep birinci sınıfı seçer.

Yay burcu kadını nelerden hoşlanır?

İlişkinize biraz romantizm katmak için cep telefonuna veya e-posta adresine “Seninle birlikte olmayı çok istiyorum, keşke şimdi, tam şu an yanımda olsan” yazan mesajlar gönderin.

Yay burcu kadınları duygularını gizli yaşar

O’nun açık sözlü patavatsızlığı doğal olarak anlaşmazlıklara, ateşli kavgalara, en azından incinmelere neden olur, ama bu O’nun ruhunu ezemez. Jüpiter gururu yüzeye çıkar ve O’nu bir bunalımdan kurtarır; kalp ağrısını yılın en büyük şakası olarak herkese kabul ettirir. Belki içten içe ağlayabilir. Ama flörtüyle bozuşması konusunda arkadaşlarının sorularına öyle kurnazca cevaplar verecektir ki, herkes bozulan ilişkilerinin zararsız bir flört olayından başka bir şey olmadığına karar verecektir. Er geç herşeyi mahvetmek için ne söylemiş olabileceğini düşünerek yastığı gözyaşlarıyla ıslattığını hiçkimse tahmin etmeyecektir. Böyle olaylar yüzünden bir Yay kızı bekar kalırsa o gene de yaşamın tadını çıkaracak ve çok eğlenecektir.

Ve toplumun istediği iki yüzlülüğü hor görülebilir. Bunu O’na sorarsanız, sözünü esirgemeyecektir. Herhalde size, geleneklere uygun saatte eve dönmenin masumiyet işareti olmadığı gibi, gece yarısı vals yapmanında herkesle ilişki kurmak anlamına gelmediğini söyleyecektir. O kendi ahlakının kötülüklerden uzak olduğunu bilmektedir ve önemli olan da budur. Doğal olarak, çok yanılmaktadır. Bir kadının ünü söz konusu olunca, başka insanların ne düşündüğü önemlidir. Ama O’nun tutumunu anlamağa çalışmalısınız. Genellikle ne anlama geldiğini bile bilmeden bazı şakalara güldüğü için, O’nun hafif bir kadın olduğunu düşünmeyin.

katy-perry-kirpikler

Parayla ilişkisinde biraz sıkıntı vardır

Yay’lar doğuştan savurgandırlar. Paraya hiç değer vermezler. Ve onlara bir doların ne demek olduğunu anlatmak epeyce zaman alır. O’na kredi kartınızı ödünç vermeden önce yükselen burcunu dikkatle inceleyin. İlişki kurduğunuz Yay Kızı gösteri sanatlarından biriyle uğraşabilir, çünkü sahne ışıkları bunların çoğunu cezbeder. Eğer öyleyse, sanatından bıkmadıkça, mesleğinin herşeyden önce geleceğini bilmelisiniz. Alkışların tatlı sesi kulaklarında çınlayan bis seslerinin heyecanı O’nun için sizin sıralamayacağınız tüm büyüleyici romantik cümlelerden daha etkilidir. Seyehat perisi ona gezip dolaşma tutkusu vermek için her zaman yanıbaşında olacaktır. Yapabildiğiniz zaman siz de O’nunla birlikte tatile gidin. Eğer birlikte gidemiyorsanız, bırakın kendisi gidip keyfine baksın, siz de O’na güvenin O sizi sevmektedir.

Onun gönül işlerindeki rastgele davranışlarına ve evlenme konusundaki çekingenliğine bakarak duygusuz olduğunu düşünebilirsiniz. Yanılıyorsunuz. Tam tersine yeri geldiği zaman duygusallığından yanına varılmaz. Yay kadınlarının çoğu mutfak işlerine bayılmazlar. Ama üzüntülü olduğunuz bir gün, sizi neşelendirmek için nefis bir kremalı tatlı yapabilir. Kendisinin de korkunç öfkeye kapıldığı zamanlar olacaktır. çok kırıldığı zaman, acı şekilde alaycı bir dil kullanabilir. Ancak daha cümlesini bile bitirmeden ne söylediğini unutur ve neden aklınızı bu söze taktığınızı da birtürlü anlayamaz. Çocukları herhalde O’na hayran olacaktır. O, çocuklarının yakın arkadaşı olacak ve onlarla sirk oyunu oynayacaktır. Hiç kimse konuklarını bir Yay gibi cana yakın bir şekilde ağırlayamaz. Yay kadınının neşeli uyumlu arkadaşlığınında çöpcüden sizin amirinize kadar her sınıftan insana candan karşılandığını hissettiren bir özellik vardır. Yay kızının aslında neyse öyle kalmasına izin verdiğiniz ve kendisini eli kolu bağlı hissettirmediğiniz sürece yay burcundan Polyanna size üç ikramiye verecektir: sadakatini, güvenini ve sevgisini. Bu üçü birbirinden hiç ayrılmaz çünkü O sevgisini verdiği zaman arkadaşlığı da hemen onun yanıbaşında gider.

Yay burcu kadınına güzellik önerilerimiz var!

Siz pratik bir tipsiniz. Ayna karşısında uzun uzun duramazsınız. Bu yüzden size çabuk makyaj önereceğiz. Gündüz için: Açık tonlarda bir farı göz kapağınıza sürün. Daha koyu bir farı da göz çukurunuza uygulayın. İki tonu sınırları belli olmayacak şekilde birbirine yedirin. Gece için: Mat ve açık tonlardaki farı kirpik diplerinizden kaşlarınıza kadar sürün. Göz kapağınızı daha koyu bir renkle gölgelendirin. Kaşlarınızın tam dibine hafifçe çok açık ton far uygulayın. Rimel sürerken: Rimelinizin kalıcı olması için sürmeden önce kirpiklerinizi fırçalayıp bir pamuklu çubuk yardımıyla hafifçe Bebek Mavisilayın. Gün boyu tazeliğini koruduğunu göreceksiniz!

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık