Gardırobunuzu Baştan Yaratın

1.605 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni bir yıl gelirken kendinizi gelecek yıla hazırlamak istiyorsunuz: Zihninizi, evinizi ve gardırobunuzu yenileyerek başlayabilirsiniz hazırlıklara.

Bir giysi dolabı daima kullanışlı bir şeyleri saklar köşelerinde: Eski kazaklar, solmuş kotlar, arkalara düşmüş giysiler. Oralarda yıllarca yaşayabilir bu eşyalar, bu yüzden arada bir hatırlanmaya ihtiyaç duyarlar.

Önceki mevsimden kalan giysilerinizi kaldırın

Bu işleme başlamadan önce giysileriniz arasında kaybolmamak için şu önlemleri alın: Bir masanın üzerini boşaltın, yakına bir çöp sepeti yerleştirin -her zaman kullanılmış bir mendil, bir eski etiket, parçalanmış bir giysi çıkar dolaptan. Bir de sprey toz temizleyici ve kağıt havlu bulundurun ki eliniz değmişken rafların tozunu da alasınız.

Giysilerinizi çıkartın, artık kullanmadıklarınızı bir torbayla ayırın. Başka birini mutlu edebilirler. Örneğin bir hayır kurumuna ya da ihtiyacı olan birine verebilirsiniz.

Giysilerinizi dört adımda tazeleyin

Gizli lekeleri keşfetmek için zaman ayırın:

Kol ağızlarını, koltuk altlarını kontrol edin. Görünürde leke yokmuş gibi gelebilir, bu nedenle kırışık bölgelere bakın, koklayın… Kimi lekeler siz görmeden uzun süre saklanabilir.

Ariel Professional giysilerinizi tüm lekelerden kurtarır. Ariel Beyazlar ve Renkliler için Sıvı çamaşır deterjanı renkli giysilerinizin canlılığını korur, ışıltılarını yeni yıla taşır.

Çamaşır makinenizi de hazırlayın: Tahliye hortumlarını temizleyin, kıl ve pamuklardan arındırın, kapısını ve lastiğini iyice silin.
Giysilerinizi makineye atmadan önce ceplerini kontrol edin.

Gardırobunuzu nasıl organize etmelisiniz?

Artık kendinizi tuval karşısında bir ressam gibi görebilirsiniz. Hadi resme başlayın. Giysilerinizi öylece tıkıştırmayın dolaba. Etekleri zeminden 10-12 santim yüksekte tutun ki kırışmasınlar. Kazaklarınızı katlamalısınız, asarsanız şekilleri bozulur. Elbiseleriniz için uygun askılar kullanın ki onları dolabın altından toplamak zorunda kalmayasınız. Eşarpların ve kemerlerin de dolabınızda olması gerekir, tabii onlar için ayırdığınız uygun bir yerde. Gardırobunuz artık kendini yeniden keşfetmeye hazır, biraz ilhamla siz de öyle…

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık