Şeftali Nektarıyla Lezzetli Tatlılar

585 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Yemek yapmayı, sevdiklerimle paylaşmayı çok severim. Mutfakta olmak benim için rahatlatıcı bir meditasyon gibidir. Hayat, insana çok güzel sürprizler hazırlıyor. Günün birinde Gurme Şef Vedat Başaran ile aynı mutfakta olacağımı ve onun tarifleriyle leziz tatlılar yapacağımı hayal bile edemezdim! Tarihi dokusuyla büyüleyen Nur-u Osmaniye’de semtinde yer alan Nar Lokanta’da Tropicana şeftali nektarıyla birbirinden güzel tatlılar yapıp öğle yemeğinde Vedat Başaran’ın geleneksel lezzetlerini tadıp keyifli sohbetini dinledim. Şimdi, siz değerli ‘Güzel Perde’ okuyucularıyla paylaşmak istiyorum.

Gruplara ayrılıp ekip olan basın mensupları, gurme şef Vedat Başaran’ın önderliğinde küçükten büyüğe herkesin sevdiği tatlıları Tropicana Şeftali Nektarı Bursa ile hazırladılar. Keyifli etkinlik sırasında Başaran, meyvelerin tarihi ve mutfakta kullanımıyla ilgili küçük bilgi notları da aktardı. Renkli görüntülere sahne olan mutfaktaki workshop’ta Tropicana Şeftali Nektarı Bursa ile Şeftalili Kek, Şeftalili Sorbe, Şeftalili Çikolatalı Sufle ve Şeftalili Lokum hazırlandı.

tropicana-2

Konuklar, kendi hazırladıkları farklı lezzete sahip tatlıları, öğle yemeğinde keyifli bir söyleşi eşliğinde tattı. Yemek sırasında keyifli sohbet edildi, hazırlanan lezzetler tadıldı. Tropicana Şeftali Nektarı Bursa’nın klasikleşmiş tatlılara kattığı tat, konuklar tarafından oldukça beğenildi. PepsiCo Türkiye Gazsız İçecekler Pazarlama Müdürü Osman Dilber, “Tropicana Türkiye pazarına 3 yıl önce girdi. Türk tüketicisinin en çok tükettiği aromaları ambalajlı meyve suyu olarak sunduk. Türkiye’nin tercih edilen yerel meyvelerini, isimleriyle özdeşleşmiş, en bilinen yörelerinden topladık. Bu yüzden kutularımızın üzerine meyvenin geldiği şehri yazan tek markayız” diye konuştu.

tropicana-1

En iyi ve en lezzetli meyve için çiftçilerin eğitimine de katkıda bulunduklarını belirten Dilber; “Tropicana olarak hammaddemizi oluşturan, ülkemizin hazineleri olan yerel meyveleri korumak amacıyla “Tropicana Bahçe Okulları Projesi”ni hayata geçirdik. Türk meyveciliğinin geleceği için önemli katkılar sağlayacağına inandığımız projemizi pilot bölge olarak Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde başlattık. Ardından Malatya ve Amasya’da çiftçilerimizi Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi BÜYEM ile eğitip sertifikalandırdık. Temel hedefimiz yerel meyvelerle ilgili mirasın korunması ve sürdürülmesidir” dedi.

PepsiCo pazarlama müdürü Osman Dilber ve Gurme Şef Vedat Başaran
PepsiCo pazarlama müdürü Osman Dilber ve Gurme Şef Vedat Başaran

Mevsiminde yerel meyvelerle Türk tüketicisinin sofralarında yer alan Tropicana’nın; “%100 Elma Suyu Amasya”, “Kayısı Nektarı Malatya”, “Şeftali Nektarı Bursa”, “Vişne Nektarı Afyon”, “Karışık Meyve Nektarı Anadolu”, “Nar Nektarı Antalya”, “Ayva Nektarı Geyve”, “%100 Domates Suyu Çanakkale”, “Çilek Nektarı Silifke” çeşitleri bulunuyor.

Türkiye’nin lezzetli meyvelerini, yetiştikleri bölgeden toplayan ve dünyaca ünlü meyve suyu uzmanlığı ile kısa sürede meyve suyu pazarında güçlü bir yer edinen Tropicana, YESAM Başkanı Vedat Başaran önderliğinde basın mensuplarıyla birlikte keyifli bir workshop’a imza attı.  Şeftalilerinin meşhur olduğu Bursa’dan toplanarak işlendiği Tropicana Şeftali Nektarı Bursa ile tatlılar yaparak yeni lezzetler oluşturdular. Klasikleşmiş tatlıların, Tropicana Şeftali Nektarı Bursa ile buluştuğu workshop’ta hazırlanan farklı lezzetler büyük beğeni topladı. Tropicana Şeftali Nektarı Bursa ile Şeftalili Kek, Şeftalili Sorbe, Şeftalili Çikolatalı Sufle ve Şeftalili Lokum hazırlandı.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık