Allık Nasıl Uygulanmalıdır?

1.163 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Makyaj yapmak aslında çok fazla profesyonellik isteyen bir olay değildir. Ancak birkaç ufak bilgi sayesinde profesyonel bir makyaj yapabilecek kadar kendi makyajlarınızda başarılı olabilirsiniz. Sokak birçok genç bayanın yanlış uyguladığı makyaj tonları gerçekten güzelleştirmeyi bir kenera bırakın var olan güzelliklerini örtmüş, adeta çirkinleşmek için amatörce makyaj yapmışlardır. Allık uygulaması bunlar arasında en önemlisidir. Makyaj uygularken allığı doğru şekilde kullandığınızda güzelliğinize güzellik eklenecek başarılı bir makyajla güzel bir bayan olarak etrafınızda da ilgi çekecesiniz. Bu yüzden allık nasıl uygulanır? konumuzdan bilgiler edinerek bunu öğrenmenizi tavsiye ederim. Çeşitli güzellik ürünleri arasında, zaman zaman allıkları gözden kaçırabilirsiniz. Oysa sadece birkaç damla allık cildinizin daha sağlıklı ve genç görünmesini sağlayabilir. Elbette doğru uygulandığında! Çünkü allık, kullanımı en kafa karıştırıcı makyaj ürünlerinden biri. Ve kesinlikle yanaklarınıza gelişigüzel uygulayabileceğiniz bir makyaj malzemesi değil.

Her zaman aynı türde allık kullanmak zorunda değilsiniz. Yanlış renk veya formül kullandığınızdan endişeleniyorsanız veya daha nereden başlayacağınızı bile bilmiyorsanız, size yardım etmek için buradayız. Cildiniz hangisi olursa olsun; doğal yağlı, kuru veya karma; uzun süreli bir ışıltı elde etmek her zaman mümkün. Bu çok yönlü ürünü yüz şeklinize, cilt tonunuza ve yaşam tarzınıza uygun hale getirmenin yollarını keşfetmeye hazır olun. İşte allık hakkında tüm merak edilenler.

Allık nedir?

Allık, makyaj çantanızda bulundurmanız gereken temel ürünlerden biri. Onu kısaca renkli bir ten makyaj malzemesi olarak tanımlayabiliriz. Yanaklara uygulanır ve uygulandığı cildi daha canlı ve nemli gösterir. Allık ismi ise adından da anlaşılacağı gibi yanaklara “al” bir ifade kazandırmasından geliyor.

Yüzyıllar öncesinde bile kadınların renkli çiçekleri ezip doğal yağlarla karıştırarak allık yaptıklarını biliyor muydunuz? Bu vazgeçilmez makyaj malzemesi neyse ki artık daha pratik bir formda.

Allık ne işe yarar?

Allık nedir, açıkladık. Peki ne işe yarar? Yukarıda da açıkladığımız gibi allık, cildi renklendirir. Dolayısıyla ona canlılık kazandırdığını söyleyebiliriz. Bununla birlikte; doğru tonda seçildiğinde teni taze gösterir, yüz hatlarını boyutlandırmaya yarayan kontür uygulamasının etkisini artırır. Bronzer allıklar cilde sıcak bir görünüm verir, ışıltılı allıklar ise tenin doğal bir şekilde parlamasını sağlar.

Allık çeşitleri nelerdir?

Allık makyaj görünümünü kusursuz bir şekilde tamamlar. Çoğu kişi bunun için tek bir tür olduğunu sanıyor olabilir ama durum aslında bundan çok farklı. Bilmeniz gereken birçok allık çeşidi bulunuyor. Satın almadan önce farklı allık çeşitlerini bilmeniz, cildiniz için en doğru ürünü almanıza yardımcı olabilir. İşte tercih edebileceğiniz allık çeşitlerinden bazıları.

Likit (sıvı) allık

Likit allık adından da anlayabileceğiniz gibi sıvı bir formdadır. Genellikle bir çubuk veya fırça ile uygulandığında en iyi sonucu verir. Sıvı allık ile elde edeceğiniz renkler oldukça güçlü olacağından, dikkatli bir şekilde uygulanması gerekir. Seçiminizi bu tür bir allıktan yana kullandığınızda, birçok farklı renk açısından seçim yapma şansına sahip olacaksınız.

Likit allık cildinize kolayca karışır ve günün sonunda da kolayca çıkarılabilir. Genellikle uzun süre kalıcıdır ancak cilde fazla sürmediğinizden de emin olmalısınız. Aksi takdirde gözeneklerinizi tıkayabilir ve yüzünüzde biraz ağır hissedilebilir. Yine de hareket halinde olan ve kalıcı bir makyaj isteyenler için bu tür bir allık, harika bir seçenek olabilir.

Krem allık

Krem allık yapısı gereği diğer kremlere çok benzer. Özellikle kuru ciltler için cilde nem kazandırmaya ve doğal ışıltının geri gelmesine yardımcı olabilir. Krem allıkların çoğu, formülünde esansiyel yağlar da içerir. Bu nedenle yağlı bir cildiniz varsa bu formda bir allık kullanmamanızı öneririz.

Krem allık ayrıca tüm gün kalıcı olmaz. Ondan en fazla 5-6 saat verim almayı bekleyebilirsiniz. Uygulaması son derece kolaydır ve bir fırça ile veya parmaklarınızla uygulayabilirsiniz.

Serum allık

Serum allık, son dönemde adından daha çok söz ettiren bir allık çeşidi. Adından da anlaşılacağı gibi cilde serum etkisi sağlıyor. Sadece cildi renklendirmekle kalmıyor, aynı zamanda ona nemlendirme etkisi de sunuyor. Form olarak ise likit bir formda. Üstelik son derece de kalıcı.

Jel allık

Jel allık da yine yüzünüze ışıltı katmanın harika bir yolu. Piyasadaki diğer ürünlere kıyasla daha kalın bir yapıda. Yağlı veya kuru cilde sahip olanlar için mükemmel bir seçenek. Çünkü cildin nemlendirilmesini ve tedavi edilmesini sağlıyor.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -