Badem Yağı ile Makyaj Temizleme

606 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Cildinizi temizlemek dışında başka yararları da olan bir makyaj temizleyicisine ihtiyacınız var mı? Peki bunun için hiç badem yağı kullanmayı düşündünüz mü? Artık hemen herkesin çok iyi bildiği bu harika yağ, sağladığı faydalar açısında cilt ve saç için birçok avantaja sahiptir. Badem yağı, güneşin cilde verdiği hasarı ve yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olan muhteşem bir antioksidandır. Aslında bu sebeple de birçok cilt bakım ürünü içeriğinde badem yağı bulunduğuna sıklıkla rastlamışsınızdır.

Peki makyajı temizlemek için neden badem yağı kullanılıyor?

Badem yağı makyaj temizleme için nasıl etkili oluyor?

Kuşkusuz söz konusu olan bir makyaj temizleyicisi seçmek olduğunda ağırlıklı olarak amacımız göz makyajını iyi ve kolay temizleyen birini bulmaktır. Çünkü özellikle de eyeliner ve maskarayı (ki hele bir de suya karşı dayanıklı formdalarsa!) düzgün bir şekilde çıkarmak için biraz fazla çaba harcamamız gerekebilir. Tam bu noktada da göz makyajını temizlemek için bu yağı kullanan dünyadaki pek çok kadın, badem yağı kullandıkları zaman göz makyajının nasıl kolayca çıktığı konusunda övgüler yağdırıyor.

Badem Yağı ile Makyaj Temizleme

Piyasada bulduğunuz diğer makyaj temizleyicilerinin aksine, badem yağı cildinize zarar verebilecek herhangi bir kimyasal madde veya maddeler içermez (saf ve gerçek badem yağı satın aldıysanız!). Cildinize karşı oldukça naziktir ve elbette makyajı herhangi bir sorun olmadan kolayca temizler. Makyajı çıkarmak için bu yağı kullandığınız zaman cildinizi çekiştirmeniz, makyajı çıkarmak için cildinize bastırmanız gerekmez. Çünkü bu tip davranışlar sebebiyle cildiniz zarar görebilir ve ayrıca bu durum ince çizgilerin görünümü artırabilir.

Badem yağı, cildinizde yağlı ve ağır kalıntı bırakmaz. Sadece bir kaç damla badem yağı kullanmak cildinizde inanılmaz derecede etkileyici olacak ve yüzünüzdeki makyajı ve kiri gidermeye yardımcı olacaktır.

Kuru cildiniz veya hafif egzama, sedef hastalığı gibi deri rahatsızlığınız varsa badem yağı makyaj temizleyicisi olarak kullanmak iyi bir seçenek olabilir. Çünkü, cildinizi yatıştırır ve kaşıntı, dökülme, çatlama gibi rahatsızlıklardan kurtulmanıza yardımcı olur.

Badem Yağının Makyaj Temizleyici Olarak Kullanımı :

Badem yağı ile makyajı temizleme adımları basittir.
Bir tutam pamuk üzerine bir kaç damla badem yağı damlattıktan sonra gözlere ve çevresine çok baskı uygulamadan göz makyajınızı çıkarabilirsiniz.
Ardından yine temiz bir pamuk üzerine bir kaç damla koyup, tüm yüz temizliğini de yapabilirsiniz.
Bu işlemlerin sonrasında gül suyu (veya isterseniz sade bir su) ile yüzünüzü silebilirsiniz.
Özellikle suya dayanıklı maskara kullanıyorsanız, göz çevrenizde biraz fazla yağ kullanmanız gerekebilir.
Bitirdikten sonra, ılık suyla yıkayın.
Badem yağının cilt üzerinde çok güzel etkileri olduğundan, makyajınızı çıkardıktan sonra aslında yıkamaya gerek yoktur.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık