Daha Parlak ve Güçlü Saçlar için Pirinç Suyu

547 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Doğanın mucizevi ve iyileştirici etkileri güzellik dünyasının önemli bir parçası. Köklü bir tarihe sahip öğretiler arasından son günlerin popüler ismi ise oldukça tanıdık: Pirinç.

Pirinç uzak doğunun temel besin kaynaklarından ve tam anlamıyla bir gizli güzellik silahı. Tarihe geri baktığımızda, tıpkı Hime saç kesimi gibi, tekrar Japon İmparatorluğuna ve Heian periyoduna gidiyoruz. Bu dönemde hanedana mensup kadınlar, upuzun, gür ve parlak saçlarıyla meşhur. İşte bu ışıltının ve sağlıklı saç tellerinin sırrı ise pirinç banyolarında saklı.

Pirinç suyunun içinde yüksek oranda nişasta, aminoasitler, mineraller, antioksidanlar, B, C ve E vitaminleri bulunuyor; bu güzellik kokteyli saç tellerinin kökten uca güçlenmesini ve ışıldamasını, hatta daha hızlı uzamasını sağlıyor, ama nasıl?

1- Parlak ve Güçlü

Pirinç suyu içindeki nişasta daha dayanıklı saç tellerinin sırrı. Saç teli üstünde bir kalkan olan ve saç pullarını düzenleyen bu içerik, daha parlak ve pürüzsüz bir görünüme sahip olmanızı sağlıyor. Ayrıca suyun bu besleyici özellikleri kırık, yıpranmış uçlara bakım yapıyor ve saç sağlığını artırıyor.

2- Saç Derisi Bakımı

Pirinç suyu sadece saç telleri üzerinde değil saç derisinde de oldukça etkili. Antioksidanlar sayesinde saç derisini arındıran, yenileyen ve inflamasyonu azaltan bu su, aynı zamanda mineraller ve vitaminlerle de besliyor.

3- Daha Evcil

Başa çıkması zor olan saçlar için de pirinç suyu gayet etkili bir yardımcı. Saçın yapıtaşlarını düzenleyen, pürüzsüzleştiren pirinç suyu, havadaki nemden kabaran, kolay taranmayan ve kontrolden çıkan saçları evcilleştiriyor.

4- Kökten Uca

Hem saç derisine bakım yapıp arındıran, koruyan hem de saç tellerini güçlendiren pirinç suyu aynı zamanda da saç foliküllerini de besliyor. Kökten uca sağlığını geri kazanan ve beslenen saçlar ise daha hızlı uzuyor.

Peki bu kadar faydası olan pirinç suyunu nasıl ve ne sıklıkla kullanmalısınız? Öncelikle kuruya dönük veya kuru saçlarınız varsa pirinç suyunu nemlendirici ve yumuşatıcı ürünlerle birlikte kullanın, çünkü bu kokteyl saçları ve saç derisini daha çok kurutabilir. Bunun dışında pirinç suyunu haftada 1-2 kere, bir bakım kürü gibi uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı yıkadıktan sonra temiz ve nemli saça suyu yedirin ve 5-10 dakika beklettikten sonra durulayın. Voila! Parlak ve güçlü saçlara pirinç suyuyla merhaba deyin!

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık