Esmerlere En Güzel Makyaj Önerileri

523 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Işık oyunları ve vurgulamalardan ibaret olan makyaj sanatı, ten ve saç renkleriyle elbette yakından ilintili. Kumral saçlar ve açık bir ten ışığı başka türlü yansıtırken, esmerler de makyajı başka türlü taşıyor. Sen de bir esmersen ve esmerler için makyajın püf noktalarını öğrenmek istersen, makyaj sanatçılarından öğrendiğimiz taktiklerimize göz atabilirsin.

Esmerlere yakışan makyaj teknikleri sayesinde ten renginin avantajlarından yararlanabilir, yüz hatlarını belirginleştirebilirsin. Makyajında sadece klasik renkleri kullanıyorsan esmerlere yakışan ruj renkleri ve esmerlere göz makyajının tüyolarını bilmiyorsun demektir. Merak etme! Makyaj.com esmerler için makyaj dosyasını açıyor!

Esmerlere makyaj

Esmerlere yakışan makyaj teknikleri sayesinde ten renginin avantajlarından yararlanabilir, yüz hatlarını belirginleş

Esmer tenlilere, mercan rengi, vişne çürüğü gibi zengin renkler koyu saçlarla mükemmel gidiyor. Koyu renkler dudaklarına yapacağın vurguyu arttıracaktır. Soluk pembe rujlar seni soluk gösterebilecekken, canlı fuşyalar da bir o kadar parlamanı sağlayacaktır. Bu durumda gözlerinde incecik bir eyeliner ve maskara tercih etmen gerektiğini de hatırlatalım.

Daha yoğun ve hatlarını belli eden bir makyaj istiyorsan, köntür tekniğini deneyebilirsin. Alın bölgesi, yanaklar, çene ve burnuna uyguladığın bronzerdan sonra canlı şeftali tonlarında bir allık tenini pırıl pırıl gösterecektir. Bu ten makyajınla birlikte gözlerini vurgulamayı, dudaklarında ise sade olmayı unutma.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık