Gül Yaprağı Güzellik Faydaları ve Kullanım Alanları

721 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Gülün yaprağı kurutularak, gül yaprakları ile gül yağı veya gül suyu hazırlanarak, hem sağlık hem de güzellik için pek çok fayda elde edilebilir. Gül yaprağı nasıl kurutulur ve gül yaprağı nerede, nasıl kullanılır gibi soruları cevaplandırdığımız, Gül Yaprağı Güzellik Faydaları ve Kullanım Alanları yazısı, bebekmavisi’nde.

Kuşkusuz romantizmin en önemli sembollerinden biridir, gül. Dahası güzelliği sebebiyle tüm bahçeleri süsleyen çiçek çeşitlerinden de biridir. Bu güzel çiçek, güzel görünmekten çok daha fazla faydayı barındırmaktadır ki gül yaprağı bu faydalardan en fazla yararlanabileceğimiz bölümdür. Aslında hem sağlığı iyileştirmek hem de dünyaya güzellik katmak için gül yaprakları kullanmanın birçok yolu bulunmaktadır. Kolayca ulaşabileceğimiz ve hatta bahçemizde kendimizin de kolayca yetiştirebileceği gülün yaprağı kurutularak da bazı faydalar elde etmek mümkündür. İşte bugün sizin için gül yaprağı nasıl kurutulur ve gül yaprağı nerede nasıl kullanılır gibi soruları cevaplandıracağımız gül yaprağı faydaları kullanım alanları yazısını hazırladım.

Gül Yaprakları Nasıl Kurutulur?

Bu adımları takip ederseniz fırında gül yaprakları kurutmak kolaydır.

Uyarılar :

Bu bitki, en güvenli bitkilerden biridir. Fakat alerjik bir cilt yapınız varsa, tahriş ve döküntülere karşı doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.

Satın alınan güllerin veya kurutulmuş gül yapraklarının kimyasala maruz kalmamış olması, organik olmaları gereklidir.
Hamile ve emziren kadınlar bu bitkiyi herhangi bir formda kullanmadan önce mutlaka doktoruna danışmalı.
Çocuklar ya da yaşlılarda kullanırken dikkatli olun.

Güzelliğe pek çok faydası olan doğal ürün olsalar da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz.
Düzenli kullandığınız ilaçlarınız, belirli bir rahatsızlığınız varsa, hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz, ayrıca alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız.

Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız.

Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

Öncelikle kimyasallara maruz kalmamış, organik taze gül yaprakları edinmeniz gerekiyor.
En taze gül yapraklarını dikkatlice toplayın ve bunları filtrelenmiş suyla yıkayarak temizleyin.
Bir pişirme kağıdı üzerine temizlenmiş yaprakları tek bir sıra halinde yerleştirin. Tüm saplarını temizlediğinizden emin olun.
Fırını ortalama 90 dereceye ayarlayın ve suyunu kaybedinceye kadar yaprakları pişirin. Çıtır olmalı ve patates cipsi gibi parçalanmalılar. Hala esnek görünüyorlarsa, tekrar test etmeden önce iki dakika daha fırında bırakabilirsiniz.
Yapraklar kuruduktan sonra, daha sonra kullanmak için, tercihen doğrudan güneş ışığı altında olmayacakları bir yerde, hava geçirmez bir kapta saklayabilirsiniz.

Not: Taze gül yapraklarını kurutmakla uğraşmak yerine kurutulmuş gül yaprakları da satın alınabilmektedir. Organik, fazladan kimyasala maruz kalmamış olmasına bunun için de etiketlerine bakmayı atlamayın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık