Hangi Şampuanı Kullanmalı?

673 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Uyan, diş fırçala, duşa gir ve işe gitmek için hazırlan. Çoğumuz için normal bir güne normal bir başlangıç olan bu süreç fazlaca enerji gerektirmez. Çoğumuz sabahları otomatik pilota bağlayıp, saçlar nasıl görünüyor, makyajda da şu renk çok yakışıyordu gibi detaylar ile ilgilenmiyoruz. Ancak hepimiz sabah yataktan kalktığımız andan itibaren doğal, muhteşem, parlak saçlara sahip olmayı hayal ederiz. Bu hazırlanmaya ayıracağınız sürenin de kısalması anlamına geldiği gibi daha güzel görünmek de demek…

Saçların istediğiniz gibi sağlıkla parlaması için en önemli unsurlardan biri de kullanılan şampuandır. Saç uzunluğu, saç tipi, saç şekli gibi detaylara bağlı olarak kullanılması gereken şampuan değişiklik gösterecektir. Bir mağazaya şampuan satın almak gittiğiniz zaman birbirinden renkli şişeleri ve vaad ettikleri ile karar vermekte zorlanmanız çok normal. Peki, saçınız için doğru şampuanı seçebilmek için nereden başlamalısınız? Her gün ipeksi, güzel saçlar için mükemmel şampuanı bulabilmek adına hazırladığımız şampuan seçme rehberine göz atın.

Hangi Şampuanı Kullanmalı?

Saç tipinizi bilmek, sizin için doğru şampuanın bilinmesi için ilk adım olacaktır. Bazı yaygın saç türleri ince, kalın telli, kıvırcık, kuru ve yağlı gibidir. Bunlara ek olarak, saçınızda boya veya başka bir kimyasal işlem uyguladıysanız buna uygun şampuan aramak durumundasınız

Saç tipinizin ne olduğundan emin olamadığınız noktada en doğrusu ilk kuaföre ziyaretinizde uzmana sormak olacaktır. Çünkü saçı tek bir tip ile tanımlamak da mümkün değildir. Yani kıvırcık-kuru, yağlı-düz veya ince telli-kıvırcık-yağlı olabilir.

Saç için gereksinimlerinizi değerlendirirken aslında sormanız gereken bazı sorular var. Örneğin saçlarınızın neme ihtiyacı var mı? Sonra aynaya bakın ve saçlarınızın nasıl görünmesini istiyorsunuz? Hacimli, parlak…??

Örneğin birisinin renk uygulanmış saçları varsa, aynı zamanda saçları kıvırcık ve kuruysa olursa, hangi şampuanın en büyük etkiye sahip olacağını bulmak için denemeler yapmak da gerekebileceğini unutmayın.

Örneğin, kuru saçlara sahipseniz nemlendiricili, 2si 1arada tipli şampuan kullanmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Ancak bu aynı zamanda saçlarda dökülmelere sebep olabilir. Bu noktada gereken kafa derisini arındırıp temizleyecek bir şampuan ve bunu dengeleyecek bir saç kremidir. Doğru saç kremini seçmek tam da istediğiniz nemlendirme etkisini saç dökülmesine sebep olmadan verecektir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık