Yağlı Ciltlerin Bilmesi Gerekenler

611 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Cildin aşırı yağ üretmesiyle ortaya çıkan yağlı ve parlayan görünüm oldukça can sıkıcıdır. Sizinle konuşan kişinin istemeden de olsa sadece yağdan parlayan cildinize odaklanması asla istemeyeceğimiz bir sonuç. Kuşkusuz her şeyden önce cildin aşırı yağ üretmesine neden olanları araştırıp bulmak gerekiyor. Bunun için bir uzmana danışmak elbette en doğrusu olacaktır. Ayrıca cilt bakım rutininizden kullanılan makyaj ürünlerine kadar özenli davranmanız gereken pek çok aşama vardır, eğer parlayan, yağlı cilt görünümü yaşamak istemiyorsanız! Bu yüzden sizler için yağlı ciltlere sahip olanların bilmesi gerekenleri yağlı ciltler için bakım önerileri yazısından bir araya getirdik.

Hepimiz güzelleşmek uğruna pek çok cilt bakımı ürünü satın alıyoruz veya doğal ürünleri evde cildimiz uyguluyoruz. Cilt temizliği, maske, nemlendirici derken acaba doğru sıralama ile kullanıyor muyuz?

Yağlı Ciltlerin Bilmesi Gerekenler

1- Yalnız Değilsiniz.

Öncelikle bilmelisiniz ki yağlı cilt kadınlarla son derece sık karşılaşılan bir sorundur. Elbette cilt tipiniz yağlı olabileceği gibi bazı dönemlerde de hem cildiniz hem de saçlarınızda aşırı yağlanma söz konusu olabilir.

2- Hormonlar, hormonlar…

Yaşanan yağlı cilt sorununda hormonların büyük etkisi vardır. Ne yazık ki bu sizin kontrol edebileceğiniz bir durum değildir. Aylık hormonal döngü (ki haftadan haftaya dalgalanabilir)ciltteki ve hatta kafa derinizdeki yağ bezlerinin, aktivitesinin artmasına neden olabilir. Bu, cildinizin bu döngünün zamanına bağlı olarak daha yağlı ve daha parlak hale geldiğini hissedebileceğiniz anlamına geliyor.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık