Hamilelikte Basura (Hemeroide) Ne İyi Gelir?

420 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

(Evde Çözüm Önerileri) Basur Normal Doğuma Engel Midir?

Hamilelik boyunca her kadın farklı zorluk ve sıkıntı yaşamaktadır. Bu zorluklardan birisi de basurdur. Özellikle kabızlık dönemlerinde oluşan basur anne adaylarının hamilelik süreci boyunca oldukça zorlamaktadır. Ancak her hastalığın bir çözümü vardır. Dikkat ettiğiniz sürece

Hamileyken Basur Neden Olur?

Peki insanı oldukça zorlayan basur neden olur? İşte basurun nedenleri kısaca aşağıdaki gibidir:

1- Hamile iken; rahim büyür ve kan akışı hızlanır. Bu da toplardamar üzerinde var olan basıncı arttırır. Bunun sonucunda da hemoroit olur.

2- Hamilelikte kullanılan demir ilaçları genellikle kabızlık yapar. Kabızlıkta hemoroidi tetikler.

3- Bebek büyüdükçe karın içi basınç artar. Bu basınçta basuru tetikler.

Kısaca hamilelikte yaşanan basur normal mi diye merak ediyor iseniz; yukarıda sayılan sebeplerden dolayı evet.

Hamilelikte Basura (Hemeroide) Ne İyi Gelir?

Basura ne iyi gelir ve ne geçirir? Bu sorular hamilelikte bu sorunu yaşayan kadınların merak ettikleri konulardır. Aşağıda basura iyi gelen şeyler yer almaktadır.

1- Uzun süre boyunca sert bir zeminde oturmak hemoroiti kötüleştirebilir. Peki bu durumda ne yapılmalı? Hamileyken çalışan kadınlar basura iyi gelen minder alarak bu durumu hafifletebilirler.

2- Her tuvalet sonunda makat iyice temizlenmelidir. Basur da hijyen çok önemlidir.

3- 15 – 20 dakikalık ılık su ile yapılan banyo basura oldukça iyi gelir. Var olan kaşıntıyı azaltır ve ağrıyı hafifletir.

4- Dışa çıkan basuru vazelin ya da zeytinyağı ile nemlendirip içe doğru itmek oldukça etkili bir bitkisel çözüm olacaktır. Dışarı çıkan hemoroitler ağrıya sebep olur.

Basur Normal Doğuma Engel midir?

Basur sorunu yaşayan gebe kadınlar, bu durumun normal doğuma engel olup olmadığını ve gebelikte bebeğin bu durumdan zarar görüp görmediğini merak ederler. Bu konuda içiniz rahat olabilir. Basurdan dolayı bebek zarar görmez. Basur, gebelik boyunca kadınları zor durumda bırakan bir rahatsızlıktır.

Doğum nasıl geçer? Sorusuna gelince; hemoroidin şiddet oranına göre doktorunuz doğum şekline karar verecektir. Hemoroidin ileri boyutta ise büyük ve içerisinde kan pıhtısı varsa doktorunuz sağlığınızı korumak açısından sezaryen doğum olmanızı isteyebilir. Ancak hemoroidin boyutu küçük ve riskli bir durum yok ise normal doğum da yapabilir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık